HigienaPoradnik

Jaka szczoteczka do zębów najlepsza?

Jaka szczoteczka do zębów najlepsza?

Oferujemy wiele różnych dostępnych szczoteczek do zębów. Możesz wybrać zwykłą szczoteczkę, manualną, elektroniczną szczoteczkę lub popularną szczoteczkę Sonic. Pamiętaj, że nawet najlepsza szczoteczka do zębów nie będzie tak skuteczna, jeśli użyjemy jej niewłaściwie. Dowiedz się od doświadczonego ortodonty, jak prawidłowo czyścić zęby. Można powiedzieć, że szczoteczka do zębów jest pomocą. Właściwa technika prania i rodzaj stosowanych środków czyszczących mają kluczowe znaczenie. Przyjrzyjmy się więc, jak działają te trzy rodzaje szczoteczek i w każdym przypadku najlepiej wybrać.

Ręczna szczoteczka do zębów

Najpopularniejszym rodzajem szczoteczki są szczoteczki manualne. Są dostępne we wszystkich sklepach i są zdecydowanie najtańszą alternatywą. Stosowana przez nich metoda jest dość prosta. Włosy na końcach szczoteczki pomagają nam w usuwaniu resztek jedzenia, a także czyszczeniu zębów. Kluczowa jest technika używana do używania szczoteczek. Mycie zębów dwa razy dziennie. Ruchy to ruchy zamiatające, które zaczynają się od dziąsła i przesuwają się w górę do zęba. Jeśli leczymy zęby aparatami ortodontycznymi, należy je myć na koniec każdego posiłku. Należy również pamiętać o regularnej wymianie szczoteczki.

Szczoteczka elektryczna

Nazwa sugeruje, że elektryczna szczoteczka do zębów wymaga prądu. Największą wadą tej opcji jest konieczność częstego przypominania o jej ładowaniu. Większość szczoteczek elektrycznych ma kształt okrągłej główki, która obraca się i jest w stanie wyczyścić nasze zęby. Nie ma potrzeby wykonywania dalszych ruchów, szczoteczka wystarczy do poruszania szczoteczką po powierzchni zęba. Z naszą pomocą usunie przebarwienia, płytkę nazębną i płytkę nazębną. Nasadki z zaokrąglonymi główkami można wymieniać i musimy je często wymieniać. Innych szczotek nie trzeba często wymieniać.

Soniczna szczoteczka do zębów

Zaktualizowana wersja elektronicznej szczoteczki do zębów nazywa się soniczną szczoteczką do zębów. Opiera się na tej samej koncepcji, ale wykorzystuje również fale dźwiękowe. Powodują one ruch szczotki z dużą częstotliwością. Jest to bardzo skuteczna metoda rozkładania płytki nazębnej. Dodatkowo jest w stanie skutecznie leczyć złogi i przebarwienia. Soniczna szczoteczka do zębów wykonuje czynności zamiatające i zapobiega uszkodzeniom dziąseł. Konstrukcja głowicy czyszczącej jest porównywalna do szczotki ręcznej. Pozwala to skutecznie i delikatnie myć zęby w tym samym czasie. Soniczne szczoteczki do zębów mogą być również najbardziej kosztowną z trzech opcji.

Którą szczoteczkę wybrać?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy najpierw określić, jakie są nasze wymagania i opcje finansowe. Tak, jesteśmy w stanie wyczyścić zęby szczoteczką manualną, jednak jest to proces wymagający pewnej praktyki i umiejętności. Szczoteczka soniczna lub elektryczna może sprawić, że będzie to dla nas wygodniejsze. Jeśli myjesz zęby prawidłowo, regularnie i przez długi czas, to wszystko jest dobrym wyborem. Dentysta może pomóc w wyborze szczoteczki do zębów.

Udostępnij