Zęby mądrości – 4 rzeczy, które warto wiedzieć

Do czego potrzebne są nam zęby młodości i czy rzeczywiście są nam potrzebne, skoro 85% ludzi potrzebuje w pewnym momencie ich usunięcia?

1. Dlaczego to zęby mądrości?

Swoją nazwę biorą, od okresu w jakim pojawiają się w naszej jamie ustnej, czyli w wieku 17-25 lat. Wówczas uczymy się lub studiujemy, a także jesteśmy o wiele starsi i „mądrzejsi” w porównaniu do okresu, gdy straciliśmy mleczaki i zaczęły pojawiać się stałe zęby.

2. Zęby mądrości mogą w przyszłości nie istnieć

Ludzie nieustannie ewoluują. Nasze jedzenie jest obecnie mocno przetworzone, przez co nie potrzebujemy już aż tylu zębów do strawienia pokarmu. Z każdym dziesięcioleciem mamy coraz mniejsze żuchwy, dlatego obecnie zęby mądrości trzeba często usuwać, aby nie powodowały uszkodzenia pozostałych zębów.

3. Nie wszystkie zęby trzeba usunąć

Sam jestem najlepszym przykładem, że wystarczy czasami usunięcie tylko 1 zęba mądrości, aby zadbać o zdrowie pozostałych. Stomatolog musi określić, który ząb powoduje największe zagrożenie, a które można zostawić.

4. Jeśli coś czyścić, to tylko ósemki

Pamiętajcie o prawidłowej higienie, ponieważ bardzo ciężko wyczyścić ósemki za pomocą szczoteczki. Tutaj z pewnością może pomóc irygator lub specjalne szczoteczki jednopęczkowe, ponieważ większość resztek jedzenie pozostaje właśnie w okolicach zębów mądrości. To właśnie tam rozpoczynają się najczęściej wszelkie problemy w jamie ustnej, czyli próchnica oraz nieprzyjemny zapach z ust.

Co pomoże w prawidłowej higienie zębów mądrości:
– wizyta u stomatologa
– specjalna szczoteczka jednopęczkowa np. Curaprox 1006
– irygator np. Waterpik WP-100

Odwiedź mój sklep

Bardzo miękka szczoteczka dla dzieciBardzo miękka szczoteczka dla dzieci

Potrzebujesz opinii produktowej lub na blogu nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie? Napisz do mnie lub dołącz na naszej grupy dyskusyjnej

Zobacz także:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Jeśli masz pytania, przejdź do dyskusjix
()
x