Wybielać zęby w domu czy u dentysty?

Ciężko porównać tymi samymi kryteriami 2 różne metody wybielania.
To tak jakbym miał odpowiedzieć czy lepiej jeść na mieście czy w domu? To zależy gdzie, co, w jakim przedziale cenowym.

Mogę zatem wymienić tylko cechy charakterystyczne dla danej metody.

Wybielanie zębów w domu

Tańsze.
W porównaniu do wybielania w gabinecie, jesteśmy w stanie zaoszczędzić ok. 1000zł.

Robione w domowym zaciszu.
Nie musimy chodzić na zabieg do stomatologa, tylko w wygodnym dla nas momencie stosujemy preparat. Oczywiście mamy pewne wymogi co do czasu aplikacji, ale jest to o wiele mniej uciążliwe  niż chodzenie do gabinetu.

Wymaga regularności.
Jeśli opuścimy jeden lub więcej dni, to możemy zaburzyć cały proces. Żel wybielający powinniśmy aplikować o stałej porze, dlatego swój tryb życia musimy dostosować do kuracji.

Możemy zniszczyć sobie zęby.
Trochę siedzę już w branży i sporo rzeczy widziałem. Największy problem, to aplikowanie żelu zbyt długo i zbyt dużo. Np. cała strzykawka żelu Opalescence 35% na jeden łuk, pozostawiona na całą noc.
Niech się później nikt nie dziwi, że zęby bolą a dziąsła krwawią.

Wybielanie zębów u dentysty

Droższe.
Jest to największa różnica i to ona głównie decyduje o wyborze metody. Większość osób robi jednak błąd, bo kupuje żele u stomatologa zamiast w sklepie. 1 strzykawka Opalescence za 200zł? No proszę was.
To tak jak kupowanie części u mechanika. Lepiej kupcie je w hurtowni.

Robione profesjonalnie.
Stomatolog poprowadzi wam całą kurację. Nie tylko będzie aplikował żel, ale sprawdzi najpierw stan uzębienia. Jeśli znajdzie ubytki, to uzupełni je, dzięki czemu nie będą bolały was zęby.

Możliwość wybielenia zębów martwych.
Niestety tego nie zrobicie sami w domu. Zęby martwe można wybielić tylko w gabinecie, bo wymaga to specjalistycznego zabiegu.

Dodatkowa ochrona dziąseł.
Na dziąsła można nałożyć specjalną żywicę, dzięki czemu będą zabezpieczone przed podrażnieniem przez żel.

Oszczędność czasu.
W gabinecie stosowane są o wiele wyższe stężenia, przez co cała kuracja trwa o wiele szybciej. Siadamy na fotelu i za nas robią całą robotę.

Z jakiej metody byście nie skorzystali, to zasięgnijcie najpierw języka. Poczytajcie o stosowanych produktach, zobaczcie jakie są ceny. Nie traktujcie stomatologów jako wyroczni, bo oni sami często nie znają się na stosowanej metodzie np. naświetlają żel Opalescence lampą.
Jeśli wybielacie zęby w domu, to też róbcie to z głową.

Potrzebujesz opinii produktowej lub na blogu nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie? Napisz do mnie lub weź udział w dyskusji

Zobacz także:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here