Usunięcie zęba – 6 zaleceń po zabiegu

Usunięcie zęba czasami bywa koniecznością (zwłaszcza w przypadku ósemek). Sam zabieg nie jest bolesny, jeśli wykonywany jest przez profesjonalistę. Proces gojenia i leczenia też może przejść gładko, pod warunkiem przestrzegania kilku istotnych zaleceń:

1. W miarę szybko usuwamy waciki z ust

Jeśli zrobicie to po kilku godzinach, to z pewnością zdążą przyschnąć i zrobią jeszcze większą ranę w trakcie odrywania.

2. Nie wolno nic jeść min. 2 godziny po zabiegu

No to chyba oczywiste ze względu na świeżą ranę oraz działające znieczulenie.

3. Stosujemy środki przeciwbólowe

Rwanie ósemek to poważny zabieg chirurgiczny i po puszczeniu znieczulenia, ból może być ciężki do wytrzymania. Niezastąpiony wówczas jest Ketonal.

4. Nie palimy

Palacze mają najgorzej, ponieważ nie wolno palić co najmniej dobę po zabiegu. Chemia w dymie papierosowym może spowodować zapalenie, a to przedłuży proces gojenia.

5. Nie usuwamy skrzepu

Nie grzebiemy w ranie. Skrzep, który powstał po zabiegu, chroni zębodół przed bakteriami, dlatego poczekajcie aż sam odpadnie. Jego odrywanie spowoduje kolejne krwawienie i przedłuży gojenie się rany.

6. Przykładamy lód

Z praktyki wiem, że dobrze sprawdza się okład z lodu. Oprócz tego, że łagodzi ból, to zmniejsza krwawienie. Gdy w domu dostaniecie małego krwotoku, to nie panikujcie, tylko przyłóżcie coś zimnego do twarzy.

Odwiedź mój sklep

Bardzo miękka szczoteczka dla dzieciBardzo miękka szczoteczka dla dzieci

Potrzebujesz opinii produktowej lub na blogu nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie? Napisz do mnie lub dołącz na naszej grupy dyskusyjnej

Zobacz także:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Jeśli masz pytania, przejdź do dyskusjix
()
x