Usunięcie zęba – 6 zaleceń po zabiegu

Usunięcie zęba czasami bywa koniecznością (zwłaszcza w przypadku ósemek). Sam zabieg nie jest bolesny, jeśli wykonywany jest przez profesjonalistę. Proces gojenia i leczenia też może przejść gładko, pod warunkiem przestrzegania kilku istotnych zaleceń:

1. W miarę szybko usuwamy waciki z ust

Jeśli zrobicie to po kilku godzinach, to z pewnością zdążą przyschnąć i zrobią jeszcze większą ranę w trakcie odrywania.

2. Nie wolno nic jeść min. 2 godziny po zabiegu

No to chyba oczywiste ze względu na świeżą ranę oraz działające znieczulenie.

3. Stosujemy środki przeciwbólowe

Rwanie ósemek to poważny zabieg chirurgiczny i po puszczeniu znieczulenia, ból może być ciężki do wytrzymania. Niezastąpiony wówczas jest Ketonal.

4. Nie palimy

Palacze mają najgorzej, ponieważ nie wolno palić co najmniej dobę po zabiegu. Chemia w dymie papierosowym może spowodować zapalenie, a to przedłuży proces gojenia.

5. Nie usuwamy skrzepu

Nie grzebiemy w ranie. Skrzep, który powstał po zabiegu, chroni zębodół przed bakteriami, dlatego poczekajcie aż sam odpadnie. Jego odrywanie spowoduje kolejne krwawienie i przedłuży gojenie się rany.

6. Przykładamy lód

Z praktyki wiem, że dobrze sprawdza się okład z lodu. Oprócz tego, że łagodzi ból, to zmniejsza krwawienie. Gdy w domu dostaniecie małego krwotoku, to nie panikujcie, tylko przyłóżcie coś zimnego do twarzy.

spot_imgspot_img

Potrzebujesz opinii produktowej lub na blogu nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie? Napisz do mnie lub dołącz na naszej grupy dyskusyjnej

Zobacz także:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Jeśli masz pytania, przejdź do dyskusjix
()
x