Rodzaje szczoteczek elektrycznych dla dzieci Oral-B: jaką wybrać?

Zbliżają się Mikołajki i Święta, a wraz z nimi pojawia się coroczny problem zakupowy. Niektórzy wybierają dla swoich dzieci produkty do higieny jamy ustnej. Najczęściej są to szczoteczki elektryczne, bo oprócz głównej funkcji, czyli czyszczenia zębów, jest to ciekawy gadżet.

Oczywiście lepiej kupić szczoteczkę manualną niż elektryczną, ale nie będę teraz poruszał tego tematu. Jeśli chcecie kupić szczotkę elektryczną, to pamiętajcie, że część dzieciaków boi się myć nimi zęby. Takie urządzenia dość mocno wibrują i hałasują.

Jeśli jednak wiecie, że z tym nie będzie problemu, to czas wybrać właściwy produkt. Piszę to wszystko na podstawie serii Oral-B dla dzieci, bo tylko takie miałem okazję testować i znam opinie innych osób. Seria ta dzieli się na szczoteczki:

– bateryjne
– akumulatorowe

Szczoteczki akumulatorowe:
szczoteczka dla dzieci oral-b

Ich główną i największą zaletą jest możliwość ładowania. Z doświadczenia wiem, że wszystkie szczotki akumulatorowe są solidniejsze i posłużą wam dłużej niż zwykłe bateryjne. Są też cięższe i większe, więc sami musicie ocenić, czy wasze dziecko poradzi sobie z nią.

Cena najczęściej jest wyższa niż w przypadku bateryjnej, ale dość szybko zwróci wam się to, bo nie musicie kupować baterii.

Szczoteczki bateryjne
szczoteczka dla dzieci oral-b

Na pewno ich przewagą jest możliwość mycia zębów w każdych warunkach. Nie potrzebujecie źródła zasilania, nie musicie ich ładować. Wystarczy wziąć ze sobą dodatkowy zapas baterii i wasze dziecko może szczotkować zęby nawet na miesięcznym obozie w środku lasu.

Pod uwagę musicie wziąć brak możliwości ładowania. Pozostaje wam albo wymieniać baterie albo zakupić akumulatorki i ładowarkę.

Jeśli miałbym wybrać szczoteczkę elektryczną to wybrałbym z pewnością aiumulatorową. Kupowanie dodatkowych akumukatorków mija się z celem i jest mało opłacalne. Nie ma też większego znaczenia ile lat ma dzieciak. Niektóre 2-latki są bardziej rozgarnięte niż 4-latki i spokojnie mogą używać szczoteczek elektrycznych. W tej kwestii musicie kierować się zdrowym rozsądkiem, a nie oznaczeniami producenta.

Często mam wrażenie, że ludzie, którzy kłócą się ze mną o oznacenia na produktach nie dorośli jeszcze do tego żeby mieć swoje własne dzieci, bo sami mają umysł 3-latka.

Przy kupowaniu czegokolwiek powinniście spełnić 2 warunki:
1. Zapytać się co ja o tym sądzę.
2. Zachować zdrpwy rozsądek.

Potrzebujesz opinii produktowej lub na blogu nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie? Napisz do mnie lub weź udział w dyskusji

Zobacz także:

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here