Rodzaje past – jaka pasta jest najlepsza?

Przeglądałem statystyki bloga i najczęstsze zapytanie, to

Jaka pasta jest najlepsza?

Chciałem od razu wymienić kilka past, ale pomyślałem, że w sumie „to zależy„, do czego ma być pasta. Dlatego zanim rozpiszę się na temat najlepszych past, przedstawię ich rodzaje, a jest ich kilka.

1. Pasty z fluorem.

Większość dostępnych past zawiera fluor. Fluor pomaga w czyszczeniu zębów, chroni przed próchnicą i wzmacnia szkliwo. Pasty o dużym stężeniu fluoru, są najczęściej pastami przeciw próchnicy. W dużych ilościach może jednak szkodzić. Dlatego osoby uczulone na fluor, powinny używać past wykonanych z naturalnych składników.

2. Znoszące nadwrażliwość zębów.

Pasty polecane dla osób, które mają problemy z piciem ciepłych/zimnych napojów lub jedzenia kwaśnych rzeczy. Pasty na nadwrażliwość, zawierają specjalne składniki, które „blokują” dostęp do nerwów zębowych. Najczęściej też remineralizują szkliwo.

3. Wybielające.

Pasty wybielające można podzielić na:
– typowo wybielające, czyli zawierające np. nadtlenek karbamidu
– usuwające osady, czyli pozostałe pasty wybielające
Musicie sobie uświadomić, że żadna pasta nie wybieli wam zębów. Nie ważne jak bardzo kosmiczna będzie technologia jej wykonania, to nie uzyskacie efektu wybielenia jak po zastosowaniu profesjonalnych preparatów wybielających np. Opalescence. Pasty wybielające najczęściej usuwają drobne przebarwienia i osady, dlatego są pomocne podczas kuracji wybielającej.

4. Usuwające kamień nazębny.

Jeśli chodzi o ten rodzaj past, to w Polsce nie znajdziecie dobrych past usuwających kamień. Przede wszystkim, pasty takie zapobiegają tworzeniu się kamienia nazębnego, czyli dobrze rozpuszczają i usuwają płytkę nazębną. Jeśli już macie kamień, to nie liczcie, że za pomocą pasty pozbędziecie się go. Trzeba usunąć go mechanicznie u dentysty.

5. Na krwawienie dziąseł.

W tym przypadku chodzi głównie o pasty zawierające chlorheksydynę. Warto też ustalić przyczynę krwawienia dziąseł, zauważyłem że bardzo często wystarczy zmiana szczoteczki (na bardzo miękką). Pasty takie stosuje się głównie po zabiegach w jakie ustnej np. wyrwanie zęba lub w przypadku zapalenia dziąseł.

Jak już znacie główny podział past, to później przedstawię po kilka past z każdego gatunku.

Odwiedź mój sklep

spot_imgspot_img

Potrzebujesz opinii produktowej lub na blogu nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie? Napisz do mnie lub dołącz na naszej grupy dyskusyjnej

Zobacz także:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Jeśli masz pytania, przejdź do dyskusjix
()
x