Rodzaje nici dentystycznych Oral-B: jaką wybrać?

Jak słyszę albo czytam niektóre opinie o produktach, to mam wrażenie, że wszystko co zostało stworzone przez producentów, nadaje się tylko do utylizacji.
Problem jest taki, że większość osób kupuje produkty bez czytania do czego są przeznaczone. I tak ktoś kupuje płukankę antyseptyczną, a oczekuje białych zębów. Dlatego oprócz obecnej tematyki, czyli porad i opinii, będę pokrótce streszczał różne grupy produktowe, żebyście mogli kupić to co najbardziej wam się przyda.

1. Essential Floss – podstawowa i wytrzymała
nić oral-b

To podstawowa nitka, która podobnie jak Curaprox DF 834, w zupełności zaspokaja podstawowe potrzeby. Ma długość 50m, więc spokojnie powinna wystarczyć na miesiąc używania. Włókno jest pokryte polimerem, przez co nie rwie się i nie strzępi.

2. Satin Floss – do ciasnych przestrzeni międzyzębowych
nić oral-b

Według producenta jest to najczęściej kupowana nić dentystyczna. Ma 25 metrów, miętowy smak i jest delikatniejsza od Essential Floss. Polecam ją osobom, które mają wyjątkowo małe przestrzenie międzyzębowe.

3. Ultra Floss – puszysta, podzielona na kawałki, dla początkujących
nić oral-b

Jest to nitka podzielona na równe kawałki. Zalecana głównie dla osób, które dopiero uczą się obchodzić z nitką. Zbudowana jest z puszystego materiału i jak z niej korzystałem, to rzeczywiście jest to gruba nitka, dzięki czemu nie podrażnicie sobie dziąseł.

4. Super Floss – do aparatów ortodontycznych
nić oral-b

Ta z kolei jest przeznaczona dla osób z aparatami ortodontycznymi. Opakowanie zawiera 50 równo podzielonych odcinków.
Pojedynczy odcinek składa się z:
– usztywnionego końca
– puszystego odcinka
– normalnej nitki
W zasadzie może używać jej każdy, bo ten usztywniony koniec znacznie ułatwia wkładanie jej między zęby.

To tyle jeśli chodzi o nitki Oral-B. Nie ma ich dużo i każdy może dobrać coś odpowiedniego dla siebie. Ważne żeby ktoś z aparatem nie kupował np. Satin Flossa, bo to mija się z celem. Dlatego chwilę poczytajcie tę rozpiskę i wtedy wybierzcie się do sklepu.

 

Potrzebujesz opinii produktowej lub na blogu nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie? Napisz do mnie lub weź udział w dyskusji

Zobacz także:

1 KOMENTARZ

  1. Bardzo dobre nici można kupić na superusmiech.pl Ja kupuję akurat takie lekko woskowane, miętowe. Do tego dokupuję dobry płyn do płukania jamy ustnej. Wreszcie znalazłem dobry sklep z takimi produktami, ceny też nie przerażają :D

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here