Płukanie zębów wodą destylowaną?

Tak sobie rozmyślałem dziś o problemie kamienia nazębnego.
Otrzymałem tydzień temu 2 albo 3 maile z prośbą o poradę, jak się go pozbyć. Dentysta jednej z pytających zalecił używanie twardej szczoteczki do zębów i częstsze mycie. Ja polecam zmianę stomatologa. Pisałem już wcześniej, że dbanie o zęby nie oznacza, że pozbędziemy się kamienia.

Zacząłem analizować problem i doszedłem do wniosku, że oprócz zmiany diety, może warto też zmienić wodę, którą używacie do mycia zębów.
Niektórzy mają w swoich kranach wodę wysokozmineralizowaną tzw. twardą wodę.

Podczas mycia zębów płuczecie jamę ustną kranówką, przez co minerały zawarte w wodzie osadzają się na waszych zębach. Jeśli w dodatku szczotkujecie zęby kilka razy dziennie, to kamień może osadzać się w bardzo szybkim tempie. Pomyślałem, że może rozwiązaniem było by używanie wody destylowanej do płukania zębów?
Nie będziecie jej spożywać tylko wypluwać, więc żadnych szkód dla organizmu to nie przyniesie.
Woda destylowana (demineralizowana) jest pozbawiona wszelkich minerałów. Baniak 5l kosztuje ok 5zł, więc nie jest to duży koszt.

Może ktoś z was już używa takiej wody do płukania ust?
W tropikach zalecaja płukać usta woda mineralną, więc czemu byśmy nie mogli używać demineralizowanej w domu?

Jeśli wypróbujecie mojego sposobu, to dajcie znać, czy zmalała wam ilość kamienia nazębnego.

Potrzebujesz opinii produktowej lub na blogu nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie? Napisz do mnie lub weź udział w dyskusji

Zobacz także:

6 KOMENTARZE

      • A woda przegotowana np kilka razy, traci twardość? Wiem, że w czajniku zbiera się kamień, ale nigdy nie gotowałam tej samej wody kilka razy, więc nie wiem czy ta sama woda, gotowana ileś tam razy powoduje traki sam osad/kamień jak ta „jednorazowa”.

  1. Na wstępie… fany blog :) fajnie że jest ktoś kto interesuje sę profilaktyką jamy ustnej :) co do wody i kamienia…. nie koniecznie ma to znaczenie… kamień pojawia się z osadu … który jest nie dokładnie ściągany szczotką mechanicznie po posiłku. Co za tym idzie… główną przyczyną kamienia jest niedostateczna albo nieprawidłowa higiena…Myślę że gdybyś nawet płukał naturalną źródlaną z potoku nie zmieni to nic jeśli nie będzie porządnego mycia :)
    http://www.higienistkastom.blogspot.com/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here