Picie herbaty – 4 korzyści dla mózgu

Herbata jest jednym z najzdrowszych na świecie napojów do picia, głównie dzięki potężnej liczbie przeciwutleniaczy, które zwalczają choroby. Kiedyś bylem uzależniony od kawy, ale przerzuciłem się na zieloną herbatę. Tak mi to weszło w nawyk, że dziennie wypijam jej ok. 2-3 litrów.
Wiele badań potwierdza także, że herbata przynosi dużo korzyści dla funkcjonowania mózgu.

1. Poprawienie skupienia

Mieszanka teaniny oraz kofeiny znacznie poprawia funkcjonowanie mózgu i zdolność koncentrowania się na zadaniu. Picie herbaty będzie lepszym wyborem niż picie kawy, szczególnie w okresie intensywnego wysiłku umysłowego.

2. Zwiększenie kreatywności

To dzięki głównie teaninie (nie mylić z taniną), która znajduje się głównie w liściach zielonej herbaty. Poprawia nastrój, uspokaja i pobudza mózg do twórczego myślenia.

3. Zwiększenie czujności

Kofeina występująca naturalnie w herbacie lepiej poprawia nasz czas reakcji i czujność od gotowych napojów z kofeiną.

4. Wielozadaniowość

Kombinacja teaniny, która stymuluje fale alfa w mózgu oraz kofeiny, która poprawia czujność i uwagę, powoduje, że możemy skupić się na wykonywaniu kilku rzeczy jednocześnie. Jest to szczególnie istotne, ponieważ w obecnym trybie życia nie znam kogoś, kto wykonywałby tylko 1 rzecz, całkowicie izolując się od otocznia.

Odwiedź mój sklep

Bardzo miękka szczoteczka dla dzieciBardzo miękka szczoteczka dla dzieci

Potrzebujesz opinii produktowej lub na blogu nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie? Napisz do mnie lub dołącz na naszej grupy dyskusyjnej

Zobacz także:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Jeśli masz pytania, przejdź do dyskusjix
()
x