Picie herbaty – 4 korzyści dla mózgu

Herbata jest jednym z najzdrowszych na świecie napojów do picia, głównie dzięki potężnej liczbie przeciwutleniaczy, które zwalczają choroby. Kiedyś bylem uzależniony od kawy, ale przerzuciłem się na zieloną herbatę. Tak mi to weszło w nawyk, że dziennie wypijam jej ok. 2-3 litrów.
Wiele badań potwierdza także, że herbata przynosi dużo korzyści dla funkcjonowania mózgu.

1. Poprawienie skupienia

Mieszanka teaniny oraz kofeiny znacznie poprawia funkcjonowanie mózgu i zdolność koncentrowania się na zadaniu. Picie herbaty będzie lepszym wyborem niż picie kawy, szczególnie w okresie intensywnego wysiłku umysłowego.

2. Zwiększenie kreatywności

To dzięki głównie teaninie (nie mylić z taniną), która znajduje się głównie w liściach zielonej herbaty. Poprawia nastrój, uspokaja i pobudza mózg do twórczego myślenia.

3. Zwiększenie czujności

Kofeina występująca naturalnie w herbacie lepiej poprawia nasz czas reakcji i czujność od gotowych napojów z kofeiną.

4. Wielozadaniowość

Kombinacja teaniny, która stymuluje fale alfa w mózgu oraz kofeiny, która poprawia czujność i uwagę, powoduje, że możemy skupić się na wykonywaniu kilku rzeczy jednocześnie. Jest to szczególnie istotne, ponieważ w obecnym trybie życia nie znam kogoś, kto wykonywałby tylko 1 rzecz, całkowicie izolując się od otocznia.

Potrzebujesz opinii produktowej lub na blogu nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie? Napisz do mnie lub weź udział w dyskusji

Zobacz także:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here