Największe błędy podczas mycia zębów

Szczotkowanie to podstawowa i najważniejsza czynność w dbaniu o higienę jamy ustnej:
– usuwa resztki jedzenia z przestrzeni międzyzębowych
– usuwa warstwę bakterii, które przyczyniają się do powstawania nieświeżego oddechu i osadu
– usuwa osad z powierzchni zębów
– stymuluje dziąsła, dzięki czemu są zdrowe i silne

Wszyscy niby o tym wiedzą, a jednak podczas mycia zębów popełniany jest mnóstwo błędów, które skutkują później problemami w jamie ustnej. Dziś przedstawię 7 grzechów głównych:

1. Szczotkowanie zbyt długo

Zęby należy myć krótko i poprawnie. Nie trzeba poświęcać temu 10 minut. W zupełności wystarczą 2 (po 30 sek. na każdą ćwiartkę).

2. Szczotkowanie zbyt często

Nie wiem skąd wziął się mit, że szczoteczki należy używać po każdym posiłku. Tuż po jedzenie pH mocno obniża się, dlatego nie zalecane jest szczotkowanie, ze względu na możliwe uszkodzenie szkliwa.
W zupełności wystarczą 2-3 mycia na dzień.

3. Szczotkowanie zbyt krótko

To też bardzo często się zdarza. Jesteśmy zmęczeni, chorzy, pijani i zamiast 2 minut poświęcamy 20 sekund, łącznie z nałożeniem pasty i wypłukaniem ust. W ten sposób nie pozbędziecie się bakterii i resztek jedzenia.

4. Szczotkowanie zbyt mocno

Szybkie i mocne ruchy nie oznaczają, że robota zrobiona jest dokładnie. Róbcie to wolniej i dokładniej, dzięki temu powierzchnia zębów będzie wyczyszczona a nie uszkodzona.

5. Zły rozmiar szczoteczki

Najczęściej problemem jest zbyt duża i zbyt wybajerowana główka. Powinna być mała i prosta, tak aby można wyczyścić okolice siódemek i ósemek.

6 Nieodpowiednia technika

Pisałem już jak prawidłowo szczotkować zęby. Zła technika powoduje, że marnujecie tylko swój czas i pieniądze, bo mimo dobrego sprzętu nie robicie tego poprawnie.

7. Pomijanie przestrzeni międzyzębowych

Samo umycie zębów nie załatwia sprawy, ponieważ najwięcej resztek jedzenia gromadzi się między zębami. Macie 3 sposoby, aby rozwiązać ten problem:
– używać irygatora
– używać szczoteczek międzyzębowych
– używać nici dentystycznej
Najlepiej sprawdza się używanie irygatora lub szczoteczek międzyzębowych, bo najlepiej usuwają resztki jedzenia z powierzchni aproksymalnych.

Odwiedź mój sklep

Bardzo miękka szczoteczka dla dzieciBardzo miękka szczoteczka dla dzieci

Potrzebujesz opinii produktowej lub na blogu nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie? Napisz do mnie lub dołącz na naszej grupy dyskusyjnej

Zobacz także:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Jeśli masz pytania, przejdź do dyskusjix
()
x