Najlepsze przekąski dla zębów

Rozmawiałem ostatnio z pewnymi rodzicami na temat zdrowej żywności dla dzieci. Zasady są uniwersalne i wszystkie zalecenia odnośnie dzieci, mają także przełożenie na dorosłych.

Jakie jedzenie jest najlepsze dla zębów? Nie będę tutaj pisał już o oczywistych rzeczach takich jak unikanie batonów i innego słodzonego jedzenia. Skupię się dziś na tym, co można jeść.

Chude białko
ryby

Takie białko zawarte jest w kurczaku, indyku lub rybach. Na drugie śniadanie lub wczesny obiad lepiej wybrać coś z mięsa niż np. czekoladowego rogala itp. Zawsze możesz zrobić np. nuggetsy z kurczaka. Wyjdzie taniej, smaczniej i zdrowiej, bo produkty wysokobiałkowe zawierają mało cukru.

Produkty naturalne
warzywa

Owoce i warzywa wydają się najlepszymi przekąskami. Jabłka, gruszki, marchewki – zasadniczo wszystko to co chrupkie. Podczas gryzienia np. jabłek, pozbywacie się płytki nazębnej i masujecie dziąsła, przez co są bardziej ukrwione i mocniejsze.
Poza tym jedzenie warzyw i owoców dobrze wpływa na stan całego organizmu.

Napoje
woda

Picie napojów gazowanch wydaje się oczywistym czynnikiem, który powoduje psucie się zębów. Jednak wiele osób jest błędnie przekonanych o cudownych właściwościach soków. Soki owocowe w większości przypadków są słodzone i to w nadmiernej ilości. Picie soków obniża pH w ustach, a cukier w nich zawarty powoduje namnażanie się bakterii w jamie ustnej.
Najlepszym wyborem jest mleko lub woda mneralna.

Zasady dotyczące profilaktyki jamy ustnej są uniwersalne i można przełożyć je na cały prganizm. Wystarczy zdrowo się odżywiać i przez długi czas wy i wasze dzieci nie będziecie odwiedzać lekarza.

Odwiedź mój sklep

Bardzo miękka szczoteczka dla dzieciBardzo miękka szczoteczka dla dzieci

Potrzebujesz opinii produktowej lub na blogu nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie? Napisz do mnie lub dołącz na naszej grupy dyskusyjnej

Zobacz także:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Jeśli masz pytania, przejdź do dyskusjix
()
x