Kawa – pić czy nie pić?

Ostatnio wymieniałem 10 korzyści z picia zielonej herbaty, a dziś chcę obalić mit, że kawa jest niezdrowa.
Wszystko będzie niezdrowe, nawet zwykła woda, jeśli przesadzimy z ilością. Herbata, zwłaszcza zielona, jest teraz bardzo gloryfikowana, a kawa jako napój mniej eko-trendy została odstawiona na boczny tor, całkowicie niesłusznie.

Kawa jest w USA najpopularniejszym napojem i co ciekawe, zawiera takie same korzystne dla organizmu składniki, jak herbata, czekolada lub wino.

Korzyści z picia kawy

  • poprawia nastrój
  • może zapobiegać niektórym nowotworom
  • ogranicza rozwój choroby Parkinsona
  • poprawia układ krążenia i ciśnienie krwi
  • pomaga zrzucić zbędne kilogramy
  • zawiera przeciwutleniacze
  • pobudza

Co ciekawe, picie od 2-3 kubków kawy dziennie, powoduje zmniejszenie o 21% ryzyka chorób serca. Wydaje się to dziwne, bo kawa podnosi ciśnienie, ale stymulacja organizmu kawą daje pozytywne rezultaty.

Usuwanie osadów po kawie

Najgorszym negatywnym skutkiem jest mocny osad na zębach, który powoduje przebarwienia. Pamiętajcie, żeby nie myć zębów po wypiciu kawy, a jedynie przepłukać usta wodą. Idealnym rozwiązaniem jest zamiana dużego kubka tradycyjnej kawy, na małe, ale silne espresso.

Jeśli jesteście w trakcie kuracji wybielającej, to najlepiej odstawić kawę na 2 tygodnie i używać dobrych past wybielających jak np. Opalescence lub Supersmile, które nie są ścierne, a jedynie rozpuszczają powstały osad na zębach.

 

Odwiedź mój sklep

Bardzo miękka szczoteczka dla dzieciBardzo miękka szczoteczka dla dzieci

Potrzebujesz opinii produktowej lub na blogu nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie? Napisz do mnie lub dołącz na naszej grupy dyskusyjnej

Zobacz także:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Jeśli masz pytania, przejdź do dyskusjix
()
x