Jedzenie i picie chroniące zęby

Jeśli chodzi o picie i jedzenie, to mamy świadomość, że większość rzeczy negatywnie wpływa na nasze zęby. A najgorzej wpływa to co nam najlepiej smakuje np. słodycze. Jednak są produkty, które korzystnie wpływają na nasze zęby. Można je spożywać codziennie i dostępne są w prawie każdym sklepie.

Co warto spożywać?

Mleko

Mleko jest chyba najbardziej oczywiste. Mleko jest doskonałym źródłem wapnia, dzięki czemu nasze zęby będą zdrowe i silne. Jest to szczególnie ważne w dzieciństwie, ponieważ im jesteśmy starsi, tym mniej wapnia możemy przyswoić.
Jogurt także jest dobrym wyborem. Mleko i jogurt ze względu na swoją niską kwasowość nie wpływają negatywnie na PH w ustach. W dodatku są niesłodzone, dzięki czemu nie przyczyniają się do powstawania próchnicy.
Mleko, jogurt, ser – nabiał w większości jest zdrowy dla zębów.

Zielona herbata

Zawiera polifenole oraz utleniające związki roślinne, które usuwają płytkę nazębną, redukują ryzyko zapalenia dziąseł oraz innych chorób jamy ustnej. Zielona herbata zabezpiecza także przed halitozą, ponieważ usuwa bakterie powodujące przykry zapach z ust.

Owoce

– Owoce dostarczają dużo witaminy C, która jest niezbędna do utrzymania zdrowych dziąseł.
Truskawki (a w zasadzie ich sok) zawierają naturalne składniki wybielające. Bardzo dobrze usuwają osady po kawie lub herbacie. Miąższem z truskawek możemy umyć zęby jak szczoteczką. Musimy tylko dokładnie wypłukać usta, ponieważ kwas, który jest w truskawkach, może uszkodzić nam szkliwo.
– Kruche owoce np. jabłko (lub warzywa np. seler) bardzo dobrze usuwają resztki jedzenia po posiłku.

Woda

Numer 1 jeśli chodzi działanie pro-zdrowotne. Woda dostarcza nam niezbednych minerałów, nawilża błonę śluzową a przede wszystkim wypłukuje resztki jedzenia, które przyczyniają się do powstawania nieświeżego oddechu.

 

Odwiedź mój sklep

spot_imgspot_img

Potrzebujesz opinii produktowej lub na blogu nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie? Napisz do mnie lub dołącz na naszej grupy dyskusyjnej

Zobacz także:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Jeśli masz pytania, przejdź do dyskusjix
()
x