Jaki jest najlepszy irygator?

Przeglądam właśnie statystyki bloga i mam sporo wejść po frazie „najlepszy irygator”. W mailach też często mnie pytacie jaki irygator wybrać? Jaki model, jak marka itd. Taka sytuacja już mnie zobowiązuje to udzielenia odpowiedzi na blogu.
Szczerze mówiąc, to myślałem, że już napisałem na ten temat, ale przejrzałem posty i okazało się, że nie.

Nie mam płacone za polecanie konkretnej firmy, ale bazuję na swoim doświadczeniu i opinii ludzi, z którymi miałem okazję porozmawiać na temat różnych urządzeń.

Na co należy zwracać uwagę przy kupnie irygatora:

– zakres regulacji ciśnienia
– liczba dostępnych końcówek
– maksymalne ciśnienie
– pojemność zbiornika
– solidność wykonania
– marka
– data produkcji

Nie mam swojego ulubionego producenta, ale największą niezawodnością i jakością wykonania cieszą się irygatory Waterpik. Unikałbym urządzeń z serii NANO i modelu WP-70, bo są to stare modele, z małą ilością końcówek i niezbyt udane. Wszystko irygatory są w podobnej cenie, dlatego nie rozumiem osób, które kupują mało funkcjonalne maszyny.
Pamiętajcie, że model powinien być jak najnowszy, bo to znaczy, że jego konstrukcja jest nowoczesna i bardziej przemyślana od czegoś, co powstało dekadę temu. Jak już jestem przy Waterpiku, to polecałbym model WP-100, bo za te pieniądze otrzymujecie porządny kawał kiełbasy, znaczy irygatora.

Odradzam kupowanie tanich irygatorów z Włoch, bo w takim przypadku to lepiej przedziurawić korek od butelki wody mineralnej. Wyjdzie taniej i ciśnienie będzie wyższe.

Nie używałem jeszcze irygatora Oral-B OxyJet np. MD20. Znam dentystów, którzy korzystali z Oral-B i Waterpika i większą solidnością cieszy się Waterpik.
Sami musicie wybrać swój najlepszy model, ale nie łudźcie się, że coś za 150zł będzie solidnym urządzeniem i posłuży wam przez 10 lat. Chytry 2 razy traci, dlatego dokładnie przemyślcie decyzję o zakupie. Poszukajcie wpisów na blogu, bo pisałem już wielokrotnie o irygatorach.

Potrzebujesz opinii produktowej lub na blogu nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie? Napisz do mnie lub weź udział w dyskusji

Zobacz także:

11 KOMENTARZE

 1. wystarczy przeglądnąć zagraniczne sklepy (np. amazon.com) i widac, ze uwagi sa bardzo podzielone. mam wrazenie, ze waterpik nie jest az taki super jak piszecie

   • Ja szukam irygatora bezprzewodowego (dla siebie, do domu i pracy) do czyszczenia przy aparacie orto. Polecano mi waterpika i panasonic. Panasonic ma większe ciśnienie (chyba największe bo aż 5,9 Bar) ale za to mniejszy o 70ml pojemnik….

    Co jest ważniejsze… pojemnik czy ciśnienie?

    • Większe ciśnienie może oznaczać większe zużycie wody (nie wiem na jakiej zasadzie działa irygator Panasonica). W połączeniu z mniejszym zbiornikiem może (ale nie musi) oznaczać trochę utrudnione korzystanie.

 2. Rozumiem, że irygator sprawdza się w czyszczeniu przestrzeni między zębowych. A co z ich powierzchnią? Czy Pan używając irygatora nie korzysta z pasty + szczoteczki? P

 3. Zastanawiam się nad zakupem WP300 nano traveler. Wiem, że Pan odradzał nano, zdaję sobie sprawę, że kosztuje tyle co WP100. Ma jednak podstawową zaletę. Działa przy napięciu 100-240V, a ja podróżuję. Czy faktycznie jest tak nieudany?
  I jeszcze jedno pytanko … jakie ma Pan zdanie o szczoteczkach sonicznych?

  • Traveler faktycznie ma tę zaletę, że pracuje pod różnymi napięciami.
   Szczoteczki soniczne bardzo dobrze radzą sobie z osadami i kamieniem nazębnym, jednak sporo kosztują.
   np. zestaw Waterpik WP-900 (szczoteczka soniczna + irygator) kosztuje ok. 700zł, a sama szczoteczka soniczna kosztuje ok. 600zl.

 4. Jeśli nie ma wskazań np. patologiczne kieszenie dziąsłowe, aparat ortodontyczny czy implanty, mosty etc., to lepiej sprawdzi się stosowanie szczoteczek międzyzębowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here