Jaką pastę kupić?

Zanim wybierzecie jakąkolwiek pastę, musicie odpowiedzieć sobie na ważne, ale to bardzo ważne pytanie: do czego ma służyć ta pasta? I nie chodzi mi o odpowiedź „do mycia zębów„.

Pasty mogę podzielić na 3 główne kategorie: wybielające, specjalistyczne, do codziennego stosowania.

Wybielające

Pasty, które mają na celu wybielenie zębów. Nie łudźcie się, że jakakolwiek pasta naprawdę zrobi wam hollywoodzki uśmiech.
Jeśli myślicie nad poważnym wybieleniem zębów, to lepiej zainwestujcie w profesjonalne żele wybielające.
Pasty najczęściej usuwają osady poprzez ich rozpuszczanie albo ścieranie. To w delikatnym stopniu rozjaśnia zęby, ale przede wszystkim wyrównuje ich odcień na całej powierzchni.
Są też tanie pasty, które głównie nadają czerwony odcień dziąsłom,  a to sprawia, że zęby są optycznie jaśniejsze.

Specjalistyczne

Pasty, które wyspecjalizowane są w jakimś działaniu np. remineralizacji szkliwa lub leczeniu zapalenia dziąseł. Zazwyczaj pomagają w jednym przypadku. Jeśli widzicie pastę, która leczy dziąsła, próchnicę, wybiela zęby i jest najskuteczniejszą pastą na rynku, to omijajcie ją z daleka.

Do codziennego stosowania

Nie ma czegoś takiego jak pasta do codziennego użytku. Prawie każdą pastę możemy stosować codziennie. Wymieniłem tę kategorię, bo mnóstwo osób poszukuje tego rodzaju past.
Takie pasty powinny być mało inwazyjne jeśli chodzi o szkliwo. Nie powinny wykazywać się wysokim wskaźnikiem ścieralności oraz zawierać zbyt dużej ilości fluoru.
Mitem jest, że pasty ze składników naturalnych są lepsze od tych syntetycznych. A to niby dlaczego są lepsze?
Najlepiej raz na jakiś czas zmieniać sobie pasty. Jeśli używamy przez długi czas wybielającej, możemy później kupić do remineralizacji szkliwa.

Taki podział jest bardzo ogólny. Mógłbym go rozszerzyć o wiele podkategorii, jednak patrzę przez pryzmat kogoś, kto zaczyna dopiero szukać past innych niż te w markecie i stara się zrozumieć ich podział.

Odwiedź mój sklep

Bardzo miękka szczoteczka dla dzieciBardzo miękka szczoteczka dla dzieci

Potrzebujesz opinii produktowej lub na blogu nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie? Napisz do mnie lub dołącz na naszej grupy dyskusyjnej

Zobacz także:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Jeśli masz pytania, przejdź do dyskusjix
()
x