Jak usunąć osady po kawie?

Pisałem ostatnio o korzyściach z picia kawy. Największym problemem pozostają osady na zębach, chociaż kawa i tak nie powoduje największych przebarwień jak np. zielona herbata.

Jak usunąć osady po kawie?

1. Mycie zębów

Najlepszy sposób to szczotkowanie zębów po wypiciu kawy. Musicie tylko pamiętać o odczekaniu ok. pół godziny po wypiciu, zanim zaczniecie szczotkować. Wyjaśniałem już dlaczego trzeba odczekać pół godziny po piciu lub jedzeniu, zanim umyjemy zęby:  Błędy podczas szczotkowania

2. Płukanie wodą

Po wypiciu kawy możecie dokładnie przepłukać usta zwykła wodą. Pozbędziecie się resztek kawy, która osadziła się np. w przestrzeniach międzyzębowych.

3. Picie kawy przez słomkę

Picie kawy przez słomkę lub szybkie jej połykanie. Należy robić tak, aby jak najkrócej kawa miała kontakt z zębami.

4. Picie kawy z tłustym mlekiem

Jeśli dodamy do kawy tłustego mleka, to ograniczymy powstawanie osadów. Tłuste mleko likwiduje polifenole, które powodują przebarwienia na zębach.

5. Picie kawy arabskiej

Kawa arabska zawiera mniej polifenoli niż robusta, czyli kawa kongijska. Robusta to tania kawa o gorszej jakości ziaren, które powodują większe przebarwienia na zębach.

 

Potrzebujesz opinii produktowej lub na blogu nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie? Napisz do mnie lub weź udział w dyskusji

Zobacz także:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here