Jak długo trzeba przeprowadzać irygację?

Pamiętacie jak ostatnio pisałem wam o ambitnej rozmowie na temat czasu potrzebnego na przeprowadzenie pełnej irygacji? No właśnie, muszę rozwinąć trochę ten wątek.

1. Pojemność zbiornika nie ma znaczenia

To tak jakby pisać, że długość penisa ma znaczenie. Ma, ale tylko do pewnej wartości.
Przykładowo: do przeprowadzenia pełnej irygacji dla 1 osoby wystarczy mniej niż 0,5 litra wody. Niektórzy wolą nalać więcej „na zapas”. Zalewają cały zbiornik wieczorem, żeby był gotowy na rano. Jest to bezsensowne działanie, bo w stojącej wodzie rozmnażają się bakterie i przede wszystkim osadza się przez to kamień w zbiorniku i na uszczelkach.

2. Czas irygacji

To jest ważny punkt. Jeśli kupujecie irygator to znaczy, że chcecie profesjonalnie zadbać o swoją jamę ustną. Nie rozumiem zatem dlaczego nie używacie swoich urządzeń tak jak należy?
Zęby powinno się czyścić nie więcej niż 2-3 minuty.  Ta sama reguła tyczy się irygatorów lub szczoteczek elektrycznych. Nie powinniście zatem męczyć dziąseł przez 5 minut, bo przyniesie to wiecej szkód niż korzyści.

Najlepiej dla irygatora jak pozostaje suchy. Dlatego nie zostawiajcie wody w zbiorniku przez całą noc lub cały dzień. Wlejcie wodę do zbiornika, wyczyście zęby i wylejcie pozostałą wodę.
W ten sposób w zbiorniku i na uszczelkach nie będzie osadzał się kamień, a w wodzie nie będę rozmnażały się bakterie.

Potrzebujesz opinii produktowej lub na blogu nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie? Napisz do mnie lub weź udział w dyskusji

Zobacz także:

3 KOMENTARZE

  1. Ale kamień osadza się wtedy, gdy woda wyparowuje (zostaje kamień). W przypadku zbiornika z wodą kamień nie będzie się osadzał, w przypadku pustego z kroplami wody owszem. Trzeba suszyć ręcznikiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here