Jak długo myć zęby?

Teraz poruszę inną istotną kwestię, czyli optymalny czas mycia zębów. Muszę to podzielić na czas i częstoliwość szczotkowania.

1. Częstotliwość mycia

Nie powinno się szczotkować zębów częściej niż 2-3 razy dziennie. Jednym z największych i najczęstszych błędów jest przekonanie, że zęby należy szczotkować po każdym posiłku.
Powinniście dać zębom min. pół godziny odpoczynku.
Tuż po jedzeniu w jamie ustnej jest bardzo dużo kwasu, który mocno osłabia szkliwo. Pozwólcie ślinie zneutralizować niskie pH i dopiero wtedy umyjcie zęby.
Moim zdaniem lepiej przepłukać usta wodą lub żuć gumę do żucia, niż używać szczoteczki. Włosie szczoteczki, niezależnie od tego jak jest miękkie, zawsze działa inwazyjnie na szkliwo zębów.

2. Czas mycia

Zęby najczęściej myte są za krótko. Jesteśmy zmęczeni, spieszymy się , mamy lenia i zazwyczaj odbija się to na jakości szczotkowania zębów.
Z drugiej strony nie powinniśmy przesadzać z długością mycia, bo można przedobrzyć i przyniesie to efekt odwrotny do zamierzonego.

Optymalny czas mycia to 2-3 minuty. Najlepiej podzielcie sobie szczękę na 4 części:
– lewa góra
– lewy dół
– prawa góra
– prawy dół

Każdej ćwiartce poświęćcie po ok. pół minuty.

O technice mycia zębów już pisałem, dlatego jeśli macie wątpliwości czy robicie to poprawnie, to odsyłam do wpisu.

Odwiedź mój sklep

Bardzo miękka szczoteczka dla dzieciBardzo miękka szczoteczka dla dzieci

Potrzebujesz opinii produktowej lub na blogu nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie? Napisz do mnie lub dołącz na naszej grupy dyskusyjnej

Zobacz także:

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
dajdo

Szczotkuj systematycznie pastą ajona, on jest bez fluoru i triclosanu. Używaj miękkiej szczoteczki, zmieniaj ją co kilka tygodni i wtedy wszystko powinno wyglądać perfekcyjnie. Pewnie, że wszystko zależy też od genów, ale właśnie taka jest droga do normalności.

1
0
Jeśli masz pytania, przejdź do dyskusjix
()
x