Ile kosztuje aparat ortodontyczny?

Sam przymierzam się do aparatu orto, dlatego zrobiłem mały wywiad środowiskowy. Rozrzut cenowy jest bardzo duży, bo wynosi od 2 do 20 tysięcy zł. Skrajne odrzucam, bo jeśli ktoś robi aparat za 2000zł, to wydaje mi się to mocno podejrzane.
Podobnie jak za 20 tys zł. Nie potrzebuję szlachetnych kamieni, osadzonych w zamkach.

Generalnie, koszt aparatu oscyluje w granicach 5000 zł.
Może wahać się o +/- parę zł. Wszystko zależy od tego ile pracy należy wykonać przed założeniem aparatu.
Wiadomo, jeśli ktoś ma same paździerze, to wyda na leczenie kilka złociszy.
Później należy doliczyć ok. 100zł za wizyty kontrolne.

No cóż, jest to drogi sport.
Z jakmi cenami wy się spotkaliście? Może tylko we Wrocławiu jest to tak droga zabawa?

Potrzebujesz opinii produktowej lub na blogu nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie? Napisz do mnie lub weź udział w dyskusji

Zobacz także:

5 KOMENTARZE

  1. w rzeszowie rok temu płaniłam za aparat stały zwykły druciany 1500 plus wizyta 100 i za dwa tygodnie zakładany miałam jeszcze łuk na podniebienie taki mały drucik koszt 150 zł czyli razem 1750 zł

  2. jeszcze dodam że chodziłam do prawie najlepszego ortodonty w rzeszowie wizyty kosztowały po 50 zł . leczenie trwało 16 miesięcy, a zęby były bardzo krzywe.

  3. 50zł za wizytę to całkiem dobra cena. Piszę właśnie artykuł na temat włąściwego doboru ortodonty, więc może to pomoże zainteresowanym aparatami.

  4. Wrocław 2013 – 1500 łuk górna, 1500 łuk dolny (tradycyjny, metalowy) 150 zł comiesięczna wizyta aktywacyjna – po zdjęciu dochodzi jeszcze koszt nakładki chyba ok. 500zł. Wrocław ma wszędzie niemal identyczne ceny- za zwykły aparat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here