Domowe sposoby na nieświeży oddech

Temat nieświeżego oddechu już poruszałem, przedstawiając w jaki sposób możecie się go pozbyć np. za pomocą pastylek Air Lift.
Myślę, że warto przedstawić też domowe sposoby na pozbycie się nieświeżego oddechu albo uniknięcie go.

Przyczyn nie ma dużo i jest to najczęściej jedzenie, picie, suchość jamy ustnej, leki oraz choroby jamy ustnej i całego organizmu.
Jak można temu zapobiec?

Czyść język

Powierzchnia języka jest porowata. Tam właśnie gromadzą się i namnażają bakterie. Dlatego po jedzeniu oprócz umycia zębów, powinniście także wyczyścić język.
Ostatnio sprawdzałem czy można zrobić to zwykłą szczoteczką. Można bez problemu, pod warunkiem że macie miękkie włosie. Nie polecam robić tego twardymi szczotkami, bo tylko poranicie sobie język.

Myj zęby

Min. 2 razy dziennie. Nieświeży oddech powoduje głównie biała, lepka substancja, która przylega do powierzchni zębów. Jeśli jej nie usuwamy, to oprócz powstania bakterii, zamienia się ona później w kamień nazębny.

Płucz zęby

Nie potrzeba wcale płukanki, żeby wypłukać zęby. Wystarczy, że wypłuczecie usta zwykłą wodą. Dzięki temu pozbędziecie się większości resztek jedzenia.

Żuj gumę

To jest mój najlepszy sposób na pozbycie się nieświeżego oddechu. Nie dość, że pozbywacie się resztek jedzenia, to jeszcze podnosicie pH, przez co zęby narażone są na działanie kwasu przez krótszy czas.

Jedz pietruszkę

Pietruszka to stary, babciny sposób na pozbycie się przykrego zapachu. Pietruszka zawiera dużo chlorofilu, który jest bardzo dobrym neutralizatorem przykrego zapachu.
Pietruszkę najlepiej stosować bo zjedzeniu czosnku lub na kaca.

Używaj odpowiednich ziół

Wiele ziół, które stosujemy w kuchni, jest naturalnym polepszaczem zapachu.
Do poprawy oddechu najlepiej nadają się goździki, koper lub ziarna anyżu do żucia.

Stwórz własną płukankę

Płukankę można zamówić w aptece albo zrobić samemu. Najlepiej nadaje się do tego ekstrakt z szałwi i nagietka. Wszystko  należy zmieszać ze sobą i płukać 3-4 razy dziennie.
Moc takich naturalnych płukanek, które zamawia się w aptece poznałem dopiero w tym roku, podczas ostrej anginy. Wszystkie te drogie specyfiki, które często reklamowane są w porze jesień-zima są nic nie warte. Za parę złociszy, aptekarz zrobi wam taką płukankę, że odejdą wszelkie boleści w ciągu chwili.

Nie jedz śmierdzących rzeczy

Z niektórymi potrawami jest taki problem, że pozostawiają po sobie ślad w postaci olejków eterycznych. Nie ważne jak często i długo będziemy szczotkować zęby, to zapach pozostanie przez ok. 24 godziny.
Najlepszy sposób to nie jeść lub ograniczyć spożycie cebuli, ostrej papryki lub czosnku.

Ogranicz niektóre napoje

Głównie należy ograniczyć kawę, piwo, wino, wódką i whisky. Najciężej jest pozbyć się zapachu alkoholu, który nie pochodzi z ust, a z przewodu pokarmowego.

Odwiedź mój sklep

spot_imgspot_img

Potrzebujesz opinii produktowej lub na blogu nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie? Napisz do mnie lub dołącz na naszej grupy dyskusyjnej

Zobacz także:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Jeśli masz pytania, przejdź do dyskusjix
()
x