Czy dzieci mogą używać szczoteczki elektrycznej?

Kilka dni temu poruszyłem temat właściwego doboru szczoteczki dla dzieci. Pytaliście mnie później, czy dzieci mogą albo powinny używać szczoteczki elektrycznej?
Wszystko zależy od tego w jakim są wieku.
Szczoteczki elektryczne dla dzieci mają zazwyczaj mniejsze rozmiary niż normalne szczoteczki dla dorosłych. Mniejsze i delikatniejsze są także końcówki.

Nie ma tak naprawdę dolnej granicy, jeśli chodzi o wiek dziecka, kiedy może rozpocząć używanie szczotki na baterie. Wszystko jest umowne i zależy od producenta.

Przykładowo: kilka lat temu szczoteczki Oral-B dla dzieci były oznaczane „Dla dzieci powyżej 3. roku życia
Teraz te same szczoteczki (no dobra, bardzo podobne), oznaczane są symbolem 5+, czyli producent sugeruje aby używały tego nieco starsze dzieci niż poprzednio.

Znam przypadki, gdzie 7-latki nie chcą używać szczoteczek elektrycznych bo zbyt mocno hałasują i wibrują. Sami musicie ocenić, czy wasze dziecko będzie w stanie posłużyć się szczoteczką i czy ma co szczotkować. Spokojnie mogą jej używać 3-letnie dzieciaki, więc śmiało kupujcie szczoteczki elektryczne.
Oczywiście lepiej gdyby od najmłodszych lat używały szczoteczek manualnych, z miękkim włosiem. To nauczy ich prawidłowego szczotkowania i nie porani dziąseł, bo nawet najbardziej miękka końcówka szczoteczki elektrycznej nie jest tak miękka jak specjalistyczna szczoteczka manualna.

Odwiedź mój sklep

Bardzo miękka szczoteczka dla dzieciBardzo miękka szczoteczka dla dzieci

Potrzebujesz opinii produktowej lub na blogu nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie? Napisz do mnie lub dołącz na naszej grupy dyskusyjnej

Zobacz także:

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
patrycja

Szczoteczki akumulatorowe mają 5600 obrotów na min., a bateryjne 9600 i dlatego moim zdaniem jest takie oznaczenie. Chodzi mi oczywiście oszcz. dla dzieci.

1
0
Jeśli masz pytania, przejdź do dyskusjix
()
x