Błędy podczas wybielania zębów – TOP 9

Wybielanie zębów stało się dość powszechnym zabiegiem. Jest proste, mało inwazyjne i nie trzeba płacić fortuny, aby przeprowadzić kurację wybielającą. Wciąż jednak dostaję od was  maile, z tymi samymi pytaniami, dotyczącymi niezadowalających efektów z wybielania.
Najczęściej jest to spowodowane niewłaściwym zastosowaniem preparatu, dlatego wypiszę najczęstsze błędy popełniane w trakcie kuracji.

1. Brak edukacji

Kupujecie coś i zaczynacie używać bez przeczytania ulotki informacyjnej. Skutek jest taki, że marnujecie czas, pieniądze i zdrowie, bo robicie to źle.

2. Zbyt intensywna kuracja

Przez wiele lat nie robiliście nic w kierunku białego uśmiechu, a teraz przez weekend chcecie zrobić sobie hollywodzkie zęby. Tak się nie da. Stosujecie pasty, żele, płukanki i lampy jednoczeście licząc na dobry efekt. Jest to błąd i nie przyniesie niczego dobrego.

3. Używanie zbyt dużej ilości żelu

Tak jak w poprzednim punkcie, więcej nie oznacza lepiej. Ząb ma ograniczoną zdolność wchłonięcia żelu. Nałożenie większej ilości nie da lepszego efektu. Zmarnujecie tylko niepotrzebnie żel. Lepiej używać częściej w mniejszych ilościach.

4. Zbyt długi czas wybielania

To jest chyba najpowszechniejszy grzech wszystkich wybielających. Producent do każdego preparatu zaleca jakiś czas aplikacji. Skoro go zaleca, to znaczy, że zrobił badania, z których wynika, że dany żel lepiej używać 2 godziny a nie 4.
Porównam to do pobytu w saunie – powinniśmy siedzieć w niej 15 minut, a nie godzinę. Po tak długim czasie tylko przegrzejemy organizm i przyniesie to więcej szkód niż korzyści.

5. Brak białej diety

Kawa, fajki, czerwone wino, cola i inne czerwone buraczki w trakcie wybielania to głupi pomysł. Zęby w tym czasie są dodatkowo podatne na przebarwienia, więc musicie unikać barwiących rzeczy, bo wasze działanie da skutek odwrotny do zamierzonego (możecie mieć zęby ciemniejsze niż na początku wybielania).

6. Ubytki w zębach

Wybielanie nieleczonych zębów, to szczyt głupoty. Żeby przystąpić do kuracji wybielającej, trzeba najpierw poleczyć zęby. Dziury to otwarta droga do organizmu i preparat może wejść w niepożądaną reakcję.

7. Nieusuwanie osadu

Nasze szkliwo to taka jakby szyba ochronna zęba. Na jej powierzchni powstaje dużo osadów i przebarwień. Powinniście używać dobrych past do usuwania osadu lub wybrać się na polerkę albo piaskowanie zębów.

8. Używanie złej szczoteczki

Najlepiej używać bardzo miękkiej szczoteczki. Nie podrażnia dziąseł i nie rysuje szkliwa.  Pamiętajcie, że im więcej pojedynczych włókien tym lepiej, bo skuteczniej i dokładniej usuniecie osad i płytkę nazębną.

9. Używanie tanich preparatów

Nie łudźcie się, że za 10 zł wybielicie zęby. Widzę w necie zestawy jakiś specyfików albo bateryjnych lampek za 5zł i zastanawiam się, jaki efekt będzie po ich użyciu. Myślę, że żaden.

Niech te punkty będą dla was 9-cio punktowym dekalogiem. Jeśli będzie go przestrzegać, to nie stracicie czasu i pieniędzy, tylko wybielicie sobie zęby.

Odwiedź mój sklep

Bardzo miękka szczoteczka dla dzieciBardzo miękka szczoteczka dla dzieci

Potrzebujesz opinii produktowej lub na blogu nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie? Napisz do mnie lub dołącz na naszej grupy dyskusyjnej

Zobacz także:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Jeśli masz pytania, przejdź do dyskusjix
()
x