5 prostych porad na problemy z zębami

1. Co zrobić jak wybito mi zęba?

Jeśli wypadnie ci ząb bo np. dostaniesz w ryj na dyskotece, to jak najszybciej włóż go do ust. Możesz przepłukać usta wodą, ale nigdy nie wolno płukać wodą zęba. Najlepiej włożyć go do mleka. Tuż po wybiciu, miejsce w którym przed chwilą był ząb jest znieczulone, dlatego nie powinniście mieć problemu z włożeniem zęba. Jeśli zrobicie to tuż po wybiciu, to jest duża szansa, że ząb się przyjmie.

2. Co zrobić jeśli poparzyłem usta?

Gdy piszę ten tekst, to czuję się trochę jak hipokryta, bo przed chwilą sparzyłem sobie język kawą i nie stosuję się do porady, którą opisuję. Po prostu nie mam pod ręką soli.
Jeśli poparzycie sobie usta gorącą kawą albo zupą, to najlepiej przepłukać usta roztworem z ciepłej wody i 1 łyżeczki soli. Sól zapobiegnie ewentualnej infekcji i zniszczy kwasy, które zawierają szkodliwe bakterie.

3. Co zrobić gdy mam nadwrażliwe zęby?

Mówiąc w dużym ogóle, to przyczy nadwrażliwości są 2:
– zła pasta
– zła szczoteczka

Nadwrażliwość bierze się głównie z odsłoniętych szyjek zębowych lub mikroubytków na szkliwie. Zaopatrzcie się w pastę z dużą ilością fluoru np. Curaprox Enzycal lub Biorepair Wrażliwe zęby.
Zmieńcie też szczoteczkę do zębów na bardziej miękką np. Craprox Ultra Soft.

4. Co zrobić jak spalę sobie podniebienie?

Jeśli spalicie sobie podniebienie np. mega ostrą papryką, to lepiej nie lekceważcie tego problemu.
Jeśli błona śluzowa zostanie mocno zniszczona, to zwiększa się ryzyko powstania infekcji.
Najlepiej wspomagać się wówczas maściami lub żelami z kortykosteroidami, które mają właściwości przeciwzapalne.

5. Co zrobić po zjedzeniu ostrych rzeczy?

Jaki jest najlepszy sposób na pozbycie się uczucia palenia w jamie ustnej? Różnie ludzie podają. Ja testowałem i stosuję z powodzeniem picie wódki, która neutralizuje nieprzyjemne uczucie.
Innym sposobem jest nalanie czystego oleju roślinnego na gazę i trzymanie w piękącym miejscu przez ok. 3 minuty. Można to powótrzyć kilka razy w ciągu dnia, żeby błona śluzowa szybciej się zagoiła.

Potrzebujesz opinii produktowej lub na blogu nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie? Napisz do mnie lub weź udział w dyskusji

Zobacz także:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here