5 najczęstszych błędów podczas szczotkowania zębów

Szczotkowanie, to z pozoru prosta rzecz, jednak wciąż popełniacie wiele błędów. Skąd to wiem? Z waszych maili. Opisujecie swoje problemy i widzę, że pewne błędy są powszechne.
Opiszę 5 najczęstszych błędów, których powinniście unikać.

1. Szczotkowanie zbyt krótko

Nie ma się temu co dziwić. Mycie zębów nie jest ekscytującym zajęciem, dlatego staramy się skrócić czas szczotkowania, do niezbędnego minimum. W dodatku najczęściej spieszymy się – szczególnie rano.
Stomatolodzy zalecają myć zęby min. 2 minuty. Najlepiej mieć szczoteczkę z timerem, która odlicza nam czas szczotkowania.

2. Szczotkowanie zbyt mocno

Może wydać się to dziwne, ale zbyt mocne szorowanie może przynieść więcej szkody niż pożytku. Podświadomie mocno dociskamy szczoteczkę (tak jakbyśmy czyścili dywan lub wypoczynek), jednak może to uszkadzać nam szkliwo. Powinniśmy szczotkować zęby delikatnymi, okrężnymi ruchami. W ten sposób najlepiej usuniemy osad oraz bakterie z powierzchni zębów.

3. Spadający entuzjam

Zaczynając szczotkowanie robimy to „entuzjastycznie”, a z każdą sekundą poświęcamy coraz mniej czasu i uwagi na to co robimy. Najlepiej jeśli każdej ćwiartce naszej szczęki poświęcimy min. 30 sek.

4. Mycie zębów zaraz po posiłku

„Myj zęby po każdym posiłku”. Jest to chyba największy błąd. Wiele osób po zjedzeniu czegokolwiek, od razu idzie do łazienki, aby umyć zęby.
Najgorzej jest umyć zęby po zjedzeniu owoców. Kwas z owoców czasowo osłabia nam szkliwo. Szczotkowanie tylko dodatkowo je  osłabi i uszkodzi. Najlepiej odczekać ok. 30 minut, zanim przystąpimy do czyszczenia.

5. Brak płukania

Płukanie ust jest bardzo ważną i często pomijaną czynnością. Po wyszczotkowaniu zębów należy bardzo dokładnie wypłukać wszystkie resztki jedzenia, w których będą gromadzić się bakterie. Najlepiej robić to chłodną wodą.

Porady i błędy niby banalne, ale często popełniane. Postarajcie się przestrzegać tych 5 punktów, to nie będziecie często gościć o stomatologa.

Odwiedź mój sklep

Bardzo miękka szczoteczka dla dzieciBardzo miękka szczoteczka dla dzieci

Potrzebujesz opinii produktowej lub na blogu nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie? Napisz do mnie lub dołącz na naszej grupy dyskusyjnej

Zobacz także:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Jeśli masz pytania, przejdź do dyskusjix
()
x