Jak wybielić zęby na wesele?

Przełom czerwca i lipca to okres, w którym wszyscy przypominają sobie, że za chwilę organizują albo idą na wesele. Jak zwykle rozpoczyna się panika i poszukiwanie i formacji, jak można szybko wybielić zęby.
Przedstawiam zatem krótki poradnik krok po kroku, co trzeba zrobić żeby mieć białe zęby w możliwie jak najkrótszym czasie.

1. Wyleczenie ubytków
Nawet największą ilość ubytków jesteście w stanie wyleczyć w ciągu kilku dni. Przy zabiegu zaznaczcie dentyście, że chcecie wybielić zęby, to zastosuje jaśniejsze wypełnienie.
Jest to ważne, bo po wybielaniu będą wam się odznaczać ciemniejsze plomby.
2. Biała dieta

Od razu przejdźcie na białą dietę, czyli odłóżcie na bok kawę, papierosy, czerwone wino i inne barwiące rzeczy. Pisałem już szerzej o białej diecie i naturalnych produktach wybielających zęby.
Zastosowanie profilaktyki jest konieczne, jeśli nie chcecie zmarnować zainwestowanych pieniędzy w wybielanie.

3. Wybielanie zębów
Zabieg wybielający jest najczęściej pierwszym wybieranym krokiem. Zęby można wybielać w gabinecie lub w domu, pod warunkiem, że wybierzecie profesjonalne preparaty, a nie „super wybielacze” z bazaru.
Z preparatów, które polecam, to Opalescence, Pearl White itp.

4. Dobra pasta wybielająca
Nawet najlepszy żel wybielający nie usunie osadów i przebarwień z powierzchni zębów. Wybierzcie pasty lekkościerne, aby nie podrażniać dodatkowo szkliwa. Najlepsze są pasty enzymatyczne, czyli takie, które rozpuszczają przebarwienia.
Dobre pasty to Opalescence, Supersmile, Blanx

5. Dobra szczoteczka do zębów
Szczoteczka powinna mieć jak najwięcej pojedynczych włókien, aby skutecznie ścierać osady. Porzućcie tanie drogeryjne szczoteczki i wybierzcie np. Curaproxa

6. Odpowiednio dobrany makijaż
Ten punkt dotyczy głównie kobiet, które dzięki dobrze dobranym kolorom (zwłaszcza czerwonej pomadki), mogą wyraźnie podkreślić kontrast między ustami i zębami.
Musicie pamiętać, że do pełnego wybielenia zębów potrzeba ok. 3 tygodni, aby całkowicie zakończyć reakcję utleniania. Nie ma magicznej 24-godzinnej recepty, dlatego zaplanujcie wszystko odpowiednio wcześniej.

Szczoteczki Curaprox

Zobacz najlepsze szwajcarskie szczoteczki do zębów.

1 KOMENTARZ

  1. jeśli ktoś chce mieć szybki efekt to polecam żel dr martin schwarz home comfort,sama korzystam od dłuższego czasu,polecam,w sam raz na wybielenie przed ślubem,jak ktoś chce fajnie wyglądać na zdjęciach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

ZOBACZ JESZCZE

Palenie w ustach – przyczyny i porady

Uczucie palenia w ustach może być spowodowane przez chorobę i będzie to wymagało konsultacji z...

Usunięcie zęba – 6 zaleceń po zabiegu

Usunięcie zęba czasami bywa koniecznością (zwłaszcza w przypadku ósemek). Sam zabieg nie jest bolesny, jeśli...

Potrzebujesz porady?

Na blogu nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie? Napisz do mnie, a odpowiem tak szybko, jak to możliwe.