Wszystko o Opalescence #7 – Czy żel niszczy i osłabia szkliwo?

Nie. Czytam wielokrotnie w internecie opinie, że żel wypala zęby i generalnie kuracja wybielająca, to droga przez mękę.
Piszą to ignorancji, którzy nie byli u stomatologa od wielu lat, wiatr hula w ich dziurach, a później aplikują najmocniejsze stężenie na kilka godzin. Żeby szybciej, żeby mocniej, żeby lepiej. A później płacz, bo zęby bolą, a dziąsła krwawią.

Badania przeprowadzone przez Amercian Association of Dental Research, dowodzą, że użycie żelu Opalescence minimalizuje nadwrażliwość, ma działanie przeciwpróchnicze, zwiększa twardość szkliwa i poprawia ogólny stan szkliwa.

Wszystko o Opalescence – spis treści

4 KOMENTARZE

  1. No nie wiem… Znalazłam takie opracowanie: http://czas.stomat.net/upload/articles/1/4.pdf?PHPSESSID=001774968c6ee7e81d7aa06f1aa67b29, które dowodzi, że wybielanie jednak powoduje mikrouszkodzenia szkliwa. Wydaje mi się, że nie można twierdzić, że preparat wybielający „poprawia ogólny stan szkliwa”. Z pewnością takie zabiegi są ingerencją w strukturę zęba i w związku z tym trzeba się liczyć ze skutkami ubocznymi. Może lepiej użyć mniejszej ilości żelu do jednej serii wybielania, np. 2 strzykawek, żeby ograniczyć ilość chemii działającej na zęby.

    • Tak na szybko przeczytałem i widzę, że wnioski są takie, że preparaty do wybielania w domu nie powodują żadnych lub mogą powodować małe uszkodzenia szkliwa.
      Do tego produkty Opalescence nawadniają zęby i aplikują dużą dawkę fluoru. Nie można generalizować i twierdzić, że wszystkie preparaty z nadtlenkiem karbamidu są szkodliwe. Poza tym nie ma sensu w stosowaniu mniejszej ilości strzykawek i bycia mądrzejszym o badań producenta.

      • Ok,powiedzmy że to prawda i żel ten ma wspaniałe działanie na zęby ( twardsze szkliwo, brak próchnicy , nawadnianie itd.) ,to powiedz mi proszę dlaczego az przez pół roku nasze uzębienie musi się REGENEROWAĆ po takim wybielaniu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

ZOBACZ JESZCZE

Palenie w ustach – przyczyny i porady

Uczucie palenia w ustach może być spowodowane przez chorobę i będzie to wymagało konsultacji z...

Usunięcie zęba – 6 zaleceń po zabiegu

Usunięcie zęba czasami bywa koniecznością (zwłaszcza w przypadku ósemek). Sam zabieg nie jest bolesny, jeśli...

Potrzebujesz porady?

Na blogu nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie? Napisz do mnie, a odpowiem tak szybko, jak to możliwe.