Wszystko o Opalescence #5 – ile czasu trwa wybielanie zębów?

Podstawowa kuracja wybielająca, czyli 4 strzykawki trwa ok. 8 dni.
Jak łatwo wyliczyć, zużywamy 1/2 strzykawki na 1 dzień. Można robić przerwę w trakcie kuracji np. dzień wybielania – dzień odpoczynku. Najlepiej jednak wybielać bez przerw i szybciej zakończyć proces.

Okres po wybielaniu – 2 tygodnie

Musicie pamiętać, że oprócz samej aplikacji żelu jest jeszcze okres „stabilizacji efektu”. Trwa on ok. 2 tygodnie od momentu zakończenia kuracji wybielającej. Zęby ponownie nawadniają się, a zęby uzyskują ostateczny efekt. Fajnie, bo już nie zużywamy żelu, a zęby nadal nam jaśnieją. Minusem jest konieczność utrzymywania białej diety.

Wszystko o Opalescence – spis treści

 

 

 

Zapraszam na zakupy

Jeśli uważasz blog za interesujący, to zapraszam do odwiedzenia e-sklepu.

ZOBACZ JESZCZE

Palenie w ustach – przyczyny i porady

Uczucie palenia w ustach może być spowodowane przez chorobę i będzie to wymagało konsultacji z...

Usunięcie zęba – 6 zaleceń po zabiegu

Usunięcie zęba czasami bywa koniecznością (zwłaszcza w przypadku ósemek). Sam zabieg nie jest bolesny, jeśli...

13 KOMENTARZE

 1. można przedawkować z ilością zużytych strzykawek? 2 tyg temu wybieliłam zęby 4 strzykawkami, efekt kiepski a nawet zauważyłam cofanie się efektu (zęby żółkną pomimo tego, że nie palę nie piję kawy ani czarnej herbaty :/ ) chcę dokupić jeszcze 4 lub 8 strzykawek ale boję się że mogą wystąpić skutki uboczne.. proszę o pomoc

   • ja dostalam 2 strzykawki 12 % i 4 strzykawki 16% ale efekt nie jest jeszcze taki jaki bym chciala. Mysle ze 2 strzykawki wiecej po 16% nie beda problemem?

 2. Czy jeśli podczas kuracji wybielania Opalescence 16% napije się coli albo herbaty zielonej czy może to mieć od razu negatywne skutki na barwę wybielanych zębów ? ile czasu po wybielaniu muszę jeszcze utrzymywać tą białą dietę?

 3. Witam, nie wiem czy dalej działa i uzyskam odpowiedz, ale chciałam sie dowiedzieć ja używam opłacenie 16% juz 6 dni i zużyłam tylko jedna strzykawkę , mam iich cztery, czy powinnam zużyć wszystkie strzykawki czy robić kuracje tylko. 10 dni? Prosze o odpowiedz, niestety nie robiłam tego z aportu imeniem z dentysta tylko sam sie zdecydowałam. Makadam żel na zeby do 5. Nie mam żadnej nadwrażliwości , żabki sie juz wybieliło sporo ale mam takie żółte Ola,nyna jedynkach , po antybiotykach z dzieciństwa i poko co opornie schodzą a to na ich likwidacji mi zależało.prosz do porad si pozdrawiam :)

 4. Żel można stosować jedynie 8 dni? Dentystka mi powiedziała, że 14. I nie wyobrażam sobię wstrzyknąć pół strzykawki na jedną sesję wybielania, mi jedna strzykawka wystarczyła na 5 dni, a i tak raz za dużo nałożyłam do nakładek i wyleciało na dziąsła. Pozdrawiam!

  • Wszystko zależy od wielkości szczęki. Na 1 nakładkę powinno się zaaplikować ok. 1/4 strzykawki, co daje nam 0,5 strzykawki na jedno użycie.
   Wszystko zalezy także od nadwrażliwości i tego czy nie trzeba robić przerwy. Nie ma tutaj sztywnych reguł czasowych ani ilościowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Potrzebujesz porady?

Na blogu nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie? Napisz do mnie, a odpowiem tak szybko, jak to możliwe.

Zapraszam na zakupy

Jeśli uważasz blog za interesujący, to zapraszam do odwiedzenia e-sklepu.