Wszystko o Opalescence #3 – Silikonowe nakładki – jak, gdzie i za ile?

Co nam potrzebne do użycia żelu?

Z pozoru banalne pytanie, bo przecież kupujemy żel i zaczynamy używać (na zasadzie plug and play). Są jednak osoby, które gdzieś usłyszały o magicznym produkcie, kupiły po taniości na Allegro, stwierdziły, że instrukcja jest dla mięczaków i zaczynają kombinować.
Myląca bywa forma w jakiej jest produkt, bo są to strzykawki (sTRZykawki, nie SZCZykawki! szczy to menel pod ścianą). No i strzykawki sugerują, że zawartość należy gdzieś wstrzyknąć. Pytanie gdzie? W żyłę? W dziąsło? W dziurę w zębie? [cut] A może nanosimy żel na palec i rozprowadzamy po zębach? Nie. Potrzebujemy nakładek na zęby.

Nakładki indywidualne

Generalnie nakładki można podzielić na 2 rodzaje: indywidualne i termokurczliwe, które wykonujemy w domu.
Nakładki indywidualne są najlepszymi nakładkami do kuracji Opalescence. Wykonujemy, a w zasadzie zlecamy ich wykonanie stomatologowi lub technikowi dentystycznemu. Nakładki są wówczas bardzo dobrze dopasowane do naszego uzębienia.
Koszt wykonania takich nakładek to ok. 150zł.

Nakładki termokurczliwe

Nakładki termokurczliweDruga grupą są nakładki termokurczliwe. Wykonujemy je sami w domu (sposób ich wykonaniu przedstawię później). Ważne jest, aby kupić nakładki z dobrego silikonu. Jest wiele rodzajów nakładek (w zasadzie ilu sprzedawców, tyle różnych nakładek). Odradzam chińską produkcję, z grubego i śmierdzącego silikonu. Warto dołożyć parę zł i kupić dobry produkt (najlepiej z USA).  Opalescence nie produkuje własnych nakładek, dlatego przed zakupem zestawu żel + nakładki warto dowiedzieć się, jakie nakładki będą dołączone.
Koszt: 10-30zł.

Wszystko o Opalescence – spis treści

Zapraszam na zakupy

Jeśli uważasz blog za interesujący, to zapraszam do odwiedzenia e-sklepu.

ZOBACZ JESZCZE

Palenie w ustach – przyczyny i porady

Uczucie palenia w ustach może być spowodowane przez chorobę i będzie to wymagało konsultacji z...

Usunięcie zęba – 6 zaleceń po zabiegu

Usunięcie zęba czasami bywa koniecznością (zwłaszcza w przypadku ósemek). Sam zabieg nie jest bolesny, jeśli...

4 KOMENTARZE

  1. […] #1 – Co oznacza kolor strzykawek? #2 – Od czego zacząć wybielanie? #3 – Silikonowe nakładki – jak, gdzie i za ile? #4 – Jakie stężenie żelu wybrać? #5 – Ile czasu trwa wybielanie zębów? #6 – Ile […]

  2. Ja zamówiłam nakladki termokurczliwe. Ale jak to ja lubię robić wszystko zestresowałam się i za szybko zacisnęłam nakladki na zębach dzieki czemu miałam nakładki do wywalenia. Ale za 2 dni spróbowałam je naprawić. Wsadziłam ponownie do gorącej wody na 15 sekund i już mi się uformowały idealnie(no prawie bo takich sie nie da idealnie dopasować). Jestem już po 2 nocy(16%) i chyba zauważam efekty. Jedyny co to może ze 3 zęby mnie bolały ale po 2 godz minęło i pojawily mi się na dwóch zębach białe plamki :(

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Potrzebujesz porady?

Na blogu nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie? Napisz do mnie, a odpowiem tak szybko, jak to możliwe.

Zapraszam na zakupy

Jeśli uważasz blog za interesujący, to zapraszam do odwiedzenia e-sklepu.