Czytam właśnie raport na temat najpopularniejszych krajów „turystyki stomatologicznej”. Nie jest mi obce to zjawisko, bo we Wrocławiu znam osobiście ludzi, którzy prowadzą gabinety tylko dla Niemców lub Australijczyków. Ceny są u nas zdecydowanie niższe, a jakość usług porównywalna lub wyższa.

OK, to lecimy z tą listą najpopularniejszych kierunków.

Polska

To już pisałem. Mamy sporo gabinetów przygotowanych głównie pod klientów zza granicy. Ceny są dla nich o wiele bardziej przystępne niż w ich krajach. Najczęściej odwiedzają nas obywatele Nieniec, Austrii, Szwecji, Norwegii i Danii.

Hiszpania

Hiszpania jest znana z dużych obniżek i ogólnie niskim poziomem cen w porównaniu do USA i innych krajów UE. W dodatku kryzys w tym kraju spowodował jeszcze większy spadek cen. Wiele osób wybiera wczasy w Hiszpanii połączone od razu z wizytą w gabinecie. Z usług najczęściej korzystają Anglicy i Niemcy.

Meksyk

W Meksyku odnotowano znaczny napływ turystów stomatologicznych,głównie z USA i Kanady. Oferują tam o wiele niższe ceny za te same usługi.

Tajlandia

Nie wiem czy wiecie, ale Tajlandia posiadana najbardziej nowoczesną sieć klinik stomatologicznych na świecie.
Każdego roku leczonych jest tam tysiące turystów, głównie z USA, Kanady, Nowej Zelandii i Australii.

Czechy

Praga jest najczęściej odwiedzaną stolicą Europy. Odwiedzana także z powodów stomatologicznych z powodu przystępnych cen.
Najczęściej odwiedzają ją obywatele Szwajcarii, Niemiec, Austrii i Wielkiej Brytanii.

Turcja

Turcja to tani kraj do wypoczynku, oferujący mnóstwo atrakcji. Oprócz tego możecie skorzystać tam z bardzo licznej kadry dobrze wykwalifikowanych stomatologów i nowoczesnych gabinetów.
Nie mam niestety danych, z których krajów najczęściej przyjeżdżają pacjenci.

Węgry

Polak Węgier dwa bratanki itd. Oprócz Czech i Polski, Węgry są kolejnym krajem Europy Środkowej, do którego przyjeżdżają pacjenci na leczenie zębów. Węgry oferują profesjonalną kadrę i duże doświadczenie w leczeniu stomatologicznym. Najczęściej przyjeżdżają osoby z Niemiec, Francji, Irlandii, USA i Danii.

Filipiny

Filipiny oferują bardzo niskie ceny za leczenie zębów. Słyną także z niezwykłej gościnności. Najczęściej pacjentami są Amerykanie, Kanadyjczycy i Australijczycy.

Kostaryka

Turystyka zdrowotna i stomatologiczna to bardzo rozwinięty przemysł w Kostaryce. Oprócz przystępnych cen kraj ten oferuje piękne widoki i niezwykłą gościnność. Amerykanie i Kanadyjczycy najczęściej korzystają z usług opieki zdrowotnej Kostaryki.

Dubaj

Dubaj to klasa sama w sobie. Zawsze myślałem, że Zjednoczone Emiraty Arabskie są dla osób z bardzo majętnym portfelem. Tymczasem czytam, że oferują tam leczenie stomatologiczne w bardzo przystępnej cenach, dlatego tak wiele osób odwiedza Dubaj, aby wyleczyć sobie zęby. Można zwiedzić Bliski Wschód, zobaczyć Dubaj, który jest atrakcją samą w sobie, a jednocześnie zaoszczędzić na dentyście.
Najczęściej z ich usług korzystają Anglicy, Niemcy i Amerykanie.

Jak widzicie, ludzie z najbogatszych krajów jeżdżą po świecie, jednocześnie wykorzystując urlop na załatwienie spraw zdrowotnych. Dzięki temu zaoszczędzają, ponieważ w ich krajach usługi stomatologiczne są bardzo drogie.
Osobiście znam ludzi z Australii, którzy raz na kilka lat przylatują do Polski, tylko po to, aby skorzystać z dentysty. Za zaoszczędzone pieniądze kupują sobie bilet na samolot. Jak widzicie, spore oszczędności potrafią wygenerować.
U nas też tak będzie za kilkanaście lat, jeśli zamiast siedzieć na dupie i narzekać, wszyscy wezmą się do roboty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here