Rodzaje końcówek do szczoteczek elektrycznych Oral-B

Prawie każda końcówka pasuje do prawie każdej szczoteczki Oral-B.
Różnica jest głównie w końcówkach sonicznych oraz dyszach do irygatora.

Dziś przedstawię pokrótce podstawowe końcówki, które pasują do szczoteczek bateryjnych i akumulatorowych (w swojej nazwie mają najczęściej słowo Vitality).

Precision Clean – podstawowa

precision clean

Najpowszechniejsza końcówka. Nie robi nic szczególnego poza tym, że szczotkuje zęby.

3D White – wybielająca

3d white

Nie jest to końcówka, która rzeczywiście wybiela zęby, tylko je poleruje. Po środku znajduje się specjana gumka, która ma nadawać połysk. Gumka poprostu daje wrażenie gładkich zębów.

Floss Action – czyści między zębami

floss action

Końcówka ma kilka luźnych włókien, które działają podobnie jak szczotki w myjni samichodowej. Dzięki nim ma czyścić trudno dostępne miejsca. Nie łudźcie się, że dobrze wyczyścicie za jej pomocą przestrzenie międzyzębowe. Do tego potrzebujecie specjlanych szczoteczek, nici lub irygatora.

Ortho – ortodontyczna

ortho

Po środku ma pustą przestrzeń. Dzięki temu możecie dokładnie wyczyścić powierzchnie wokół zamków. Końcówka nie niszczy się tak szybko jak w przypadku zwykłej końcówki, ponieważ nie szorujecie nią bezpośrednio po zamku.

Sensitive – delikatna

sensitive

Zalecana dla osób z nadwrażliwością i odsłaniającymi się szyjkami zębowymi. Nie jest aż tak miękka jak np. szczoteczki Curaprox 5460.
Poza tym, kupowanie miękkich końcówek do szczoteczki elektrycznej przez osoby z problemami w jamie ustnej, to jak kupowanie przez alkoholika piwa zamiast wódki. Nie rozwiąże to problemu.

Dostępnych końcówek jest sporo. Wymieniłem tylko podstawowe, najczęściej kupowane. Niedługo opiszę bardziej specjalistyczne końcówki.
Nie zalewałem was tu informacjami czysto technicznymi. To możecie sobie przeczytać na stronie producenta. Powinniście znać tylko najważniejsze różnice.

Szczoteczki Curaprox

Zobacz najlepsze szwajcarskie szczoteczki do zębów.

1 KOMENTARZ

  1. Mam dwa pytania, pierwsze to czym charakteryzuje się końcówka Cross Action? Drugie: z artykułu wynika, że nie ważne do czego producent przeznacza daną końcówkę bo i tak nie spełnia założeń,więc w takim razie lepiej kupować po prostu tańsze końcówki bo i tak wszystkie myją zęby tak samo?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

ZOBACZ JESZCZE

Palenie w ustach – przyczyny i porady

Uczucie palenia w ustach może być spowodowane przez chorobę i będzie to wymagało konsultacji z...

Usunięcie zęba – 6 zaleceń po zabiegu

Usunięcie zęba czasami bywa koniecznością (zwłaszcza w przypadku ósemek). Sam zabieg nie jest bolesny, jeśli...

Potrzebujesz porady?

Na blogu nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie? Napisz do mnie, a odpowiem tak szybko, jak to możliwe.