Piaskowanie zębów – gdzie, jak i za ile?

Piaskowanie zębów polega na wyczyszczeniu zębów z mocnych osadów i kamienia nazębnego.
Nie ma skutecznego domowego sposobu na pozbycie się kamienia i nie ma też skutecznej ochrony przed nim. Mimo najlepszego dbania o jamę ustną, możecie mieć po prostu predyspozycje genetyczne do tworzenia się kamienia. Wtedy najlepiej usunąć go u stomatologa.

Koszt takiego zabiegu to 50-300zł. Najrozsądniejsza cena to ok. 100zł. Wtedy ani nie przepłacicie, a przynajmniej powinniście otrzymać profesjonalnie wykonaną usługę.

Piaskowanie możecie zrobić w większości gabinetów, ale najlepiej wybierajcie te, które zajmują się także wybielaniem zębów. Jak zawsze odradzam zakupy grupowe, bo każdy musi zarobić, a jedynymi stratnymi będziecie wy.

Zabieg piaskowania robimy PRZED wybielaniem. Po takim zabiegu musicie dać zębom kilka dni odpoczynku. Nie ma sensu wybielać zębów, na których jest mnóstwo osadów i kamienia.

Jak często robić piaskowanie?

Przede wszystkim nie za często. Piaskowanie to zabieg mechaniczny, który tworzy mikrouszkodzenia na szkliwie. Wszystko zależy od waszych uwarunkowań genetycznych, diety itd. Te czynniki wpływają na szybkość powstawania kamienia.
Taki zabieg zalecam wszystkim, którzy wybielają zęby. Możecie super rozjaśnić zębinę, ale przez powierzchowne osady nie zobaczycie efektu. Jeśli zapomnieliście o tym przed wybielaniem, to odczekajcie z 2 tygodnie po zakończeniu kuracji i wtedy udajcie się do stomatologa na taki zabieg.

Zapraszam na zakupy

Jeśli uważasz blog za interesujący, to zapraszam do odwiedzenia e-sklepu.

ZOBACZ JESZCZE

Palenie w ustach – przyczyny i porady

Uczucie palenia w ustach może być spowodowane przez chorobę i będzie to wymagało konsultacji z...

Usunięcie zęba – 6 zaleceń po zabiegu

Usunięcie zęba czasami bywa koniecznością (zwłaszcza w przypadku ósemek). Sam zabieg nie jest bolesny, jeśli...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Potrzebujesz porady?

Na blogu nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie? Napisz do mnie, a odpowiem tak szybko, jak to możliwe.

Zapraszam na zakupy

Jeśli uważasz blog za interesujący, to zapraszam do odwiedzenia e-sklepu.