Najlepsza pasta do wybielania zębów – top 5

Jaka jest najlepsza pasta wybielająca?

Jeśli przeczytacie napisy na opakowaniu, to okazuje się,  że każda. Każda ma innowacyjną formułę, super cząsteczki i setki tysięcy polecających ją konsumentów i towarzystw. W praktyce, tylko nieliczne rozjaśniają nam zęby.
Pamiętajcie, że żadna pasta nie da takiego rezultatu, jak profesjonalna kuracja wybielająca.

Zrobiłem mały ranking najlepszych past wybielających. Pod uwagę wziąłem własne doświadczenia z pastą, opinie klientów, liczbę sprzedanych sztuk i cenę (cena do jakości).

1. Supersmile

IMG_3773

supersmile

Najdroższa pasta ze wszystkich, które przedstawiam. Jest to też najdroższa pasta, dostępna na polskim rynku. Za dużą tubkę (119g) należy zapłacić ok. 80zł. Pasta bardzo dobrze rozpuszcza osady oraz zabezpiecza przed powstawaniem kamienia nazębnego. Zapobiega tworzeniu się błony białkowej, czyli tej białej „mazi” na zębach.
Osoby, które zaczynają używać pasty Supersmile używają jej już przez cały czas. Jedyny jej minus to cena.

2. Yotuel All in One

IMG_3769

yotuel all in one

O Yotuelu pisałem już wcześniej. Typowo wybielająca pasta, zwierająca nadtlenek karbamidu, czyli substancję, która wybiela zęby. Podobnie działają żele wybielające. Koszt takiej pasty to ok. 45zł.
Jeśli chcecie rozjaśnić zęby o 2-3 odcienie, to spokojnie możecie użyć pasty Yotuela.

3. Opalescence

IMG_3767

pasta opalescence

Najlepsza pasta do przeprowadzania kuracji wybielającej. Dobrze usuwa osady oraz zawiera dużo fluoru, dzięki czemu dobrze zabezpiecza zęby przed nadwrażliwością. Jeśli chcemy usunąć osady po kawie lub herbacie, to warto ją użyć raz na kilka miesięcy.
Cena wynosi ok. 35zł.

4. Beyond Pearl White

IMG_3776

pearl white

Podobnie jak pasta Opalescece dobrze zabezpiecza przed nadwrażliwością. Beyond specjalizuje się w profesjonalnych preparatach do wybielania w gabinecie. Podobną formułę stosuje w swoich pastach. Pasta występuje także w wersji Sesitive, czyli z przeznaczeniem dla osób mających nadwrażliwość. Jeśli chodzi o właściwości wybielające, to mają takie same. Różnica jest w zwiększonym działaniu przeciwko nadwrażliwości.

5. White Glo Professional

IMG_3778

white glo

White Glo nie jest jeszcze popularne w Polsce (w porównaniu z UK). Są to pasty z Australii, więc trochę egzotyczne jak na nasze warunki. Najczęściej wybierana jest White Glo Professional. Australijskie pasty usuwają głównie osady po kawie albo papierosach.

Ogólne podsumowanie jest takie: pasty z rynków anglojęzycznych (USA, UK, Australia) są produktami profesjonalnymi. Dobra jakość wynika zapewne z wymagającego i nasyconego rynku. Sam napis „the best” jeszcze nic nie znaczy.  Jeśli będziecie widzieć na paście napis made in USA, kupujcie ją w ciemno. Z pewnością nie będzie to lipa.
I nie spodziewajcie się zbyt wiele po paście która kosztuje mniej niż 30zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

ZOBACZ JESZCZE

Palenie w ustach – przyczyny i porady

Uczucie palenia w ustach może być spowodowane przez chorobę i będzie to wymagało konsultacji z...

Usunięcie zęba – 6 zaleceń po zabiegu

Usunięcie zęba czasami bywa koniecznością (zwłaszcza w przypadku ósemek). Sam zabieg nie jest bolesny, jeśli...

Potrzebujesz porady?

Na blogu nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie? Napisz do mnie, a odpowiem tak szybko, jak to możliwe.