Jakie stężenie żelu Opalescence jest najlepsze?

Myślałem, że tematykę żeli Opalescence już wyczerpałem, ale po mailach i pytaniach na blogu widzę, że jeszcze sporo jest do opowiedzenia.

Obecnie macie dość uproszczony wybór stężenia, bo w sprzedaży dostępne są tylko dwa:
– PF 10%
– PF 16%

Pytacie mnie, które wybrać, żeby efekt był jak najlepszy. No i tu pojawia się problem, bo tak naprawdę, to nie ma czegoś takiego jak „lepszy efekt”. Stężenie nie określa efektu i nie ma na niego wpływu. Zęby będą tak samo wybielone zarówno po 10% jak i po 16%. Różnica jest tylko w czasie aplikacji.

Zawsze szczerze podziwiam osoby, które wybierają Opalescence 16%, bo muszą mieć sporo wolnego czasu. Żel trzeba trzymać na zębach od 4 do 6 godzin. Nic w tym czasie nie można jeść i pić. Nie można mówić, a po jakimś czasie dostajemy jeszcze ślinotoku.Największa głupota to założyć takie stężenie na noc i przespać się 8-10 godzin. Zęby nie będą bardziej białe niż po 6 godzinach, ale za to nadwrażliwość będzie nieporównywalnie większa. Dlatego zamiast płakać, że zęby bolą, dziąsła krwawią a biegunka nie pozwala funkcjonować, przeczytajcie instrukcję i używajcie tego zgodnie z przeznaczeniem.

Dla mnie najlepszym i najwygodniejszym stężeniem jest PF 10%. Zakładam wycisk na noc, kładę się spać, nie męczę się przez wiele godzin i nie myślę o wybielaniu, rano wstaję, ściągam nakładkę i po sprawie. Moc żelu nie jest tak duża jak 16% dlatego nie martwię się nadwrażliwością i podrażnieniem dziąseł. Efekt jest taki jak być powinien i wszyscy są zadowoleni.

Wybielanie zębów nie jest jakąś lipną zabawą, tylko to poważny zabieg, do którego trzeba podejść z głową. Zacznijcie czytać instrukcję a jeśli macie wątpliwości to piszcie do mnie. Nie ufajcie też swoim stomatologom, ale o ich złotych poradach napiszę więcej w następnej notatce.

Zapraszam na zakupy

Jeśli uważasz blog za interesujący, to zapraszam do odwiedzenia e-sklepu.

ZOBACZ JESZCZE

Palenie w ustach – przyczyny i porady

Uczucie palenia w ustach może być spowodowane przez chorobę i będzie to wymagało konsultacji z...

Usunięcie zęba – 6 zaleceń po zabiegu

Usunięcie zęba czasami bywa koniecznością (zwłaszcza w przypadku ósemek). Sam zabieg nie jest bolesny, jeśli...

6 KOMENTARZE

  1. Użyłam pierwszy raz w 2010 roku, zęby sa nadal białe pomimo tego ze pije bardzo duzo kawy i pale papierosy :) pierwsza styczność z produktem jest najgorsza, polecam specjalna miękka szczoteczke plus pastę do zębów chroniąca dziąsła. Aktualnie po 5 latach ponawiam wybielanie i mam nadzieje ze efekt bedzie sie utrzymywać kolejne lata

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Potrzebujesz porady?

Na blogu nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie? Napisz do mnie, a odpowiem tak szybko, jak to możliwe.

Zapraszam na zakupy

Jeśli uważasz blog za interesujący, to zapraszam do odwiedzenia e-sklepu.