Zastanawiam się, czy wam też przeszkadza nieświeży zapach z ust u innych ludzi? A tym bardziej u was samych?
Nie rozumiem jak można śmierdzieć czosnkiem albo cebulą i „wyjść do ludzi”. Jak dziewczyna może iść do łóżka z facetem, tuż po spaleniu papierosa?
Przykłady można mnożyć. Wymienię najważniejsze sposoby na uniknięcie nieświeżego oddechu.

Nieświeży oddech – zapobieganie

1. Prawidłowe mycie zębów, w tym używanie nici dentystycznej.

Powinniśmy szczotkować zęby min. 2 razy dziennie. Dodatkowo po szczotkowaniu musimy usunąć resztki jedzenie z przestrzenie międzyzębowych (najlepiej używać nici dentystycznej lub irygatora).
Na koniec czyścimy język. Nie jest to jeszcze powszechna czynność w Polsce, ale powoli się to zmienia. Na języku gromadzi się najwięcej bakterii, które powodują nieprzyjemny oddech.

2. Suchość jamy ustnej, czyli kserostomia.

Jest to zaburzenie pracy gruczołów ślinowych i brak lub ograniczone jej wydzielanie. Powoduje to namnażanie się bakterii, ponieważ usta nie są płukane, a ślina ma właściwości bakteriobójcze.
Suchość może być także spowodowana oddychaniem przez usta.
Recepta: profesjonalne preparaty jak np. Xerostom, albo częste płukanie i picie dużej ilości płynów.

3. Palenie tytoniu.

To o czym pisałem wcześniej – jak można spotykać się z kimś od razu po papierosie? Oprócz smrodu, tytoń przyczynia się do powstawania chorób przyzębia, utraty smaku, podrażnienia dziąseł i raka jamy ustnej.

4. Dieta.

Jedzenie śmierdzących rzeczy takich jak cebula lub czosnek. Jaka jest rada? Nie jeść takich rzeczy, jak mamy jakieś spotkanie lub pracujemy wśród innych ludzi. Nie rozumiem jak można się na jeść czosnku („pro zdrowotnie”), a na drugi dzień iść do pracy w urzędzie?

5. Problemy zdrowotne.

Nieświeży oddech może sygnalizować problemy zdrowotne takie jak infekcja układu krążenia, cukrzyca, zaburzenia układu pokarmowego lub problemy z wątrobą i nerkami. W tej kwestii należy skonsultować się z lekarzem.

6. Regularne wizyty u stomatologa.

Leczenie ubytków i profilaktyka. Jeśli nie mamy paździerzy, to bakterie nie mają gdzie się namnażać i przez to zapobiegamy powstawaniu nieświeżego oddechu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here