Jak prawidłowo szczotkować zęby?

Szczoteczka

Zanim przejdziemy do zapoznania się z techniką szczotkowania, powinniśmy zacząć od zasad dobru szczoteczki. Możecie szczotkować najlepiej na świecie, ale jak macie słaby sprzęt, to wasza para idzie w gwizdek.

Przede wszystkim szczoteczka musi być miękka. Twarde włosie wcale lepiej nie szoruje zębów i nie usuwa osadów. Przeciwnie. Tylko wam podrażni szkliwo i dziąsła.

Najlepiej kupić szczoteczki Curaprox. Sami musici dobrać sobie twardość, chociaż wszystkie mają miękkie włosie. Wiele szczoteczek przerobiłem w życiu i tylko za Curaproxa ręczę głową, mimo że nie płacą ani złotówki abym o nich napisał.

Częstotliwość

Myjemy zęby minimum 2 razy dziennie, ale nie powinniśmy przekraczać 3 szczotkowań na dzień. Zbyt częste mycie tylko podrażni zęby.
Zęby myjemy rano i wieczorem. Powinniśmy także odczekać min. pół godziny po posiłku. Pisałem już o tym wcześniej i związane jest to ze zbyt niskim pH w ustach, tuż po jedzeniu.

Technika

Szczotkujemy przez 2 minuty, po 30 sek. każdą ćwiartkę. Szczotkę powinniśmy trzymać pd kątem 45 stopni do powierzchni zęba. Wykonujemy ruchy okrężne, a nie poprzeczne.
Nie wiem też skąd się wzięła teoria o szczotkowaniu tylko z góry na dół. Podobno to w lepszym stopniu  usuwa osady.

szczotkowanie

Żeby zrobić kompleksowe szczotkowanie, powinniśmy także wyczyścić język.

Bardzo miękka szczoteczka dla dzieciBardzo miękka szczoteczka dla dzieci

Potrzebujesz opinii produktowej lub na blogu nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie? Napisz do mnie lub dołącz na naszej grupy dyskusyjnej

Zobacz także:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Jeśli masz pytania, przejdź do dyskusjix
()
x