Gdzie kupić irygator?

Część z was pewnie zaczęła się zastanawiać po co taki wpis? Rok temu też zadałbym takie pytanie, bo nie rozumiałbym po co pisać o czymś oczywistym.
Gdzie kupić irygator? No w sklepie, a gdzie?

Okazuje się jednak, że liczba takich zapytań jest na poziomie pytań o najlepszą pastę czy różne dolegliwości,więc poczułem się w obowiązku jakoś pomóc przebrnąć tę trudną drogę.
Zakup irygatora trzeba podzielić ze względu na zasobność portfela, dostępność do sprzętu i fachowość sprzedawców.

1. Sklep internetowy

To wydaje mi się najtańsze i najbardziej rozsądne rozwiązanie. Możecie kupić irygator z dowolnego miejsca w Polsce i nie martwić się, że do najbliższego sklepu jest tydzień drogi. Zamawiacie, płacicie a kurier przywozi wam urządzenie pod same drzwi.
Najważniejsze to jak wygląda sprawa reklamacji i czy towar jest dedykowany na rynek europejski. Wielokrotnie widziałem oferty irygatorów dedykowanych na rynek w USA albo UK. To chyba największy problem przy zakupie irygatorów Waterpik. Nie wiem czemu, ale w ogóle tego nie ogarniają i nie regulują.
Jeśli chcecie kupić oryginalne urządzenie i nie mieć problemów z serwisowaniem, to najlepiej kupować u źródła, czyli na Waterpik-Polska.pl

2. Gabinet stomatologiczny

Zakup irygatora to w miarę poważna sprawa, coś na zasadzie kupna samochodu, dlatego wiele osób wybiera gabinet stomatologiczny, bo liczy, że zostanie tam profesjonalnie poinstruowana. W większości przypadków zostaniecie przeszkoleni tak jak sprzedawca w komisie zna się na danym modelu samochodu, czyli bardzo powierzchownie. I nie jest to wina stomatologów, bo zajmują się czymś innym i nie mają czasu na studiowanie długich kart specyfikacji produktu.
Kolejny minus gabinetów to cena, która jest znacznie wyższa niż w przypadku sklepów internetowych.

3. Apteki

Patrz punkt 2.

4. Markety z AGD

Szukanie dobrego irygatora w sklepie z AGD to tak jak kupowanie garnituru w markecie. Tego się po prostu nie robi. A to dlatego, że profesjonalny sprzęt w naszym kraju jeszcze sporo kosztuje i słabo rotuje, a miejsce na półce jest drogie, dlatego znajdziecie tam produkty robione typowo na masówkę.

5. Sklepy medyczne

To jak w przypadku sklepów internetowych rozsądny wybór. Zazwyczaj mają sprzęt dobrej jakości i ceny są na przyzwoitym poziomie tak jak np. w Cezalu.

Zakup irygatora to wydatek ok. 400-600zł. Kupcie nie tam gdzie jest najtaniej, ale tam gdzie fachowo was przeszkolą. To profesjonalne urządzenie, które ma wam pomagać, ale jeśli będzie używać je bez wystarczającej wiedzy, to narobicie sobie tylko krzywdy. Zadajcie sprzedawcy podstawowe pytanie „Jak należy przeprowadzać irygację?” i jeśli sprawnie nie odpowie wam na pytanie, to odpuście temat. Płacicie spory hajs za „myjkę do zębów”, dlatego wymagajcie fachowej obsługi.

Szczoteczki Curaprox

Zobacz najlepsze szwajcarskie szczoteczki do zębów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

ZOBACZ JESZCZE

Palenie w ustach – przyczyny i porady

Uczucie palenia w ustach może być spowodowane przez chorobę i będzie to wymagało konsultacji z...

Usunięcie zęba – 6 zaleceń po zabiegu

Usunięcie zęba czasami bywa koniecznością (zwłaszcza w przypadku ósemek). Sam zabieg nie jest bolesny, jeśli...

Potrzebujesz porady?

Na blogu nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie? Napisz do mnie, a odpowiem tak szybko, jak to możliwe.