To częste pytanie i nie ma na nie jednoznacznej i krótkiej odpowiedzi. W takim przypadku odpowiedziałbym raczej: i tak i nie.

Na opakowaniu żelu jest informacja, żeby przechowywać go w temperaturze ok. 8 stopni Celsjusza. Ze szkolenia, które prowadziła Olga Klar pamiętam, że niska temperatura przedłuża termin przydatności wybielacza. Ma to największe znaczenie, gdy data ważności dobiega końca i następuje nagły spadek „mocy” preparatu.

Z doświadczenia własnego i ludzi, którzy używali Opalescence bezpośrednio po wyciągnięciu z lodówki, wiem że to nie jest zbyt miłe uczucie. Czuję wtedy intensywne mrowienia na zębach, takie jakbym wsypał sobie oranżadkę musującą do ust.

Druga kwestia to magazynowanie. Żel produkowany jest w USA, w stanie Utah. Stamtąd jest transportowany na kontenerowiec i przez wiele dnik płynie do Europy, zapewne do Hambura. Tam w centrum logistycznym jest rozdzielany na różne kraje i tirami jest rozwożony po całej Europie. Następnie leży w magazynie u głównego dystrybutora w danym kraju, który rozsyła go do hurtowni. Hurtownie też magazynują opakowania zbiorcze i pojedyncze sztuki dystrybują do stomatologów, aptek i sklepów specjalistycznych.

Czy myślicie, że w jakimkolwiek etapie transportu i magazynowania żel przechowywany jest w lodówce? Nie ma takiej możliwości, więc dlaczego tak dużą wagę niektórzy przywiązują do temperatury żelu, skoro potrafi on przeleżeć kilka miesięcy w rozgrzanych magazynach, zanim trafi do waszych rąk.

Wie o tym producent, dlatego receptura żelu pozwala przechowywać go w każdych warunkach, a lodówka zalecana jest głównie w okresie kończącego się terminu ważności. Nie jest to mięso, które psuje się poza chłodnią, więc śmiało używajcie żelu i nie zadawajcie sklepom lub stomatologom głupich pytań. Przecież listonosz czy kurier nie przywiezie waszej paczki w lodówce, tylko na pace busa, niejednokrotniej rozgrzanej jak piekarnik. Dlatego po zakupie możecie spokojnie przechowywać żel w temperaturze pokojowej o ile od razu rozpoczniecie kurację wybielającą.
Ave Cezar

4 KOMENTARZE

  1. Bartek, dzięki za odpowiedź ;-) To m.in. ja zadałam Tobie mailowo to pytanie, dlatego tym bardziej jestem Ci wdzięczna za post :-) Masz rację – jak trzyma się żel w temperaturze pokojowej, to też się z nim nic złego nie dzieje.
    Pozdrawiam ;-)
    Julia

  2. Gdzie znajdę termin ważności żelu Opalescence PF? Kupiłam właśnie taki na alledrogo i nigdzie nie widzę daty prydatności (ani na opakowaniu-tubie, ani na „strzykawkach z żelem). Czyżby podróba?????

  3. „Ma to największe znaczenie, gdy data ważności dobiega końca i następuje nagły spadek „mocy” preparatu.” konczący się termin to miesiąc przed???

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here