Czy dzieci mogą używać szczoteczki elektrycznej?

Kilka dni temu poruszyłem temat właściwego doboru szczoteczki dla dzieci. Pytaliście mnie później, czy dzieci mogą albo powinny używać szczoteczki elektrycznej?
Wszystko zależy od tego w jakim są wieku.
Szczoteczki elektryczne dla dzieci mają zazwyczaj mniejsze rozmiary niż normalne szczoteczki dla dorosłych. Mniejsze i delikatniejsze są także końcówki.

Nie ma tak naprawdę dolnej granicy, jeśli chodzi o wiek dziecka, kiedy może rozpocząć używanie szczotki na baterie. Wszystko jest umowne i zależy od producenta.

Przykładowo: kilka lat temu szczoteczki Oral-B dla dzieci były oznaczane „Dla dzieci powyżej 3. roku życia
Teraz te same szczoteczki (no dobra, bardzo podobne), oznaczane są symbolem 5+, czyli producent sugeruje aby używały tego nieco starsze dzieci niż poprzednio.

Nie rozumem dlaczego nastąpiła zmiana oznaczenia, ale zapewne jest to jakieś unijne rozporządzenie, które w niewytłumaczony racjonalnie sposób, reguluje tę sferę życia.
Dlatego zawsze bawili mnie pieniacze, którzy byli mocno zawiedzeni, że otrzymali szczoteczkę dla 5-latka, a nie dla 3-latka. Przecież to ten sam produkt, więc o co cała awantura?

Znam przypadki, gdzie 7-latki nie chcą używać szczoteczek elektrycznych bo zbyt mocno hałasują i wibrują. Sami musicie ocenić, czy wasze dziecko będzie w stanie posłużyć się szczoteczką i czy ma co szczotkować. Spokojnie mogą jej używać 3-letnie dzieciaki, więc śmiało kupujcie szczoteczki elektryczne.
Oczywiście lepiej gdyby od najmłodszych lat używały szczoteczek manualnych, z miękkim włosiem. To nauczy ich prawidłowego szczotkowania i nie porani dziąseł, bo nawet najbardziej miękka końcówka szczoteczki elektrycznej nie jest tak miękka jak specjalistyczna szczoteczka manualna.

Zapraszam na zakupy

Jeśli uważasz blog za interesujący, to zapraszam do odwiedzenia e-sklepu.

ZOBACZ JESZCZE

Palenie w ustach – przyczyny i porady

Uczucie palenia w ustach może być spowodowane przez chorobę i będzie to wymagało konsultacji z...

Usunięcie zęba – 6 zaleceń po zabiegu

Usunięcie zęba czasami bywa koniecznością (zwłaszcza w przypadku ósemek). Sam zabieg nie jest bolesny, jeśli...

1 KOMENTARZ

  1. Szczoteczki akumulatorowe mają 5600 obrotów na min., a bateryjne 9600 i dlatego moim zdaniem jest takie oznaczenie. Chodzi mi oczywiście oszcz. dla dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Potrzebujesz porady?

Na blogu nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie? Napisz do mnie, a odpowiem tak szybko, jak to możliwe.

Zapraszam na zakupy

Jeśli uważasz blog za interesujący, to zapraszam do odwiedzenia e-sklepu.