Co trzeba robić, żeby mieć zawsze świeży oddech? Wujek zapoda wam kilka porad.

1. Używaj skrobaczki do języka

Najwięcej bakterii w jamie ustnej jest na języku. Nawet jeśli wyszczotkujemy zęby, to i tak nie pozbędziemy się problemu nieświeżego oddechu. Związane jest to z białym kolorem języka nawet po umyciu zębów, co opiszę szerzej w innym poście.
Najlepiej używać skrobaczki do języka. Kosztuje ona ok 10-20zł. Jeśli ktoś ma irygator, to warto zaopatrzyć się w specjalną końcówkę i wyczyścić język zaraz po umyciu zębów.
Jeśli nie macie skrobaczki, to możecie użyć zwykłej szczoteczki do zębów.

2. Używaj nici dentystycznej lub irygatora

Z przestrzeni międzyzębowych trzeba usunąć resztki jedzenia. To one powodują większość problemów w jamie ustnej. Jeśli macie możliwość, to zakupcie irygator. Zwróci się to po pewnym czasie w postaci zdrowszych zębów i braku konieczności kupowania nici dentystycznych.

3. Używaj dobrej pasty do zębów

Dobrej nie znaczy drogiej. Nie oczekujcie, że po używaniu zwykłych past marketowych za 6 zł będzie mieć białe zęby lub pozbędziecie się nadwrażliwości. Nie musicie też kupować past za 80zł za tubkę. Ważne żeby wiedzieć co dana pasta robi i jakie ma składniki.
Pasta powinna zawierać delikatne składniki ścierne, takie jak uwodnione tlenki glinu i węglan magnezu.

Musicie sprawdzać też zawartość fluoru i wskaźnik RDA, czyli jak mocno pasta ściera nam szkliwo.

4. Nie spożywaj niezdrowego jedzenia

Kebaby, gyrosy, hamburgery, cola, piwo, kawa. Wszystko co nam smakuje albo nigdy nie pójdzie w cycki albo nie spowoduje świeżego oddechu.
Najlepszy sposób to nie jeść śmierdzących rzeczy typu cebula lub czosnek.
Jeśli już się najemy, to dokładnie musimy wyszorować zęby lub skorzystać ze specjalnych pastylek, najlepiej z naturalnych składników np. AirLift.
Nieświeży oddech po takim jedzeniu powstaje głównie w żołądku i tam trzeba go zwalczyć.

5. Chodź do dentysty regularnie

Niby oczywiste, ale niewiele osób chodzi do dentysty regularnie.
Paradoks ze stomatologiem jest taki, że im częściej tam chodzimy, tym mniej nas boli.
Wszystkie ubytki i psujące się zęby powodują jeszcze większe namnażanie się bakterii, co w konsekwencji powoduje nieświeży oddech.

To najważniejsze zasady jeśli chodzi o utrzymywanie świeżego oddechu. Jak widzicie należy przestrzegać podstawowe zasady higieny i nie będziemy mieć kibla w jamie ustnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here