3 ważne pytania związane z Opalescence

Na większość waszych pytań odpowiadam w mailach, bo są to najczęściej pytania, na które odpowiedziałem.
Drugą grupą maili są propozycje matrymonialne i focie do oceny swojego uzębienia.

Dziś dostałem maila z pytaniami, na które w sumie jeszcze nie odpowiedziałem. Więc jedziem z tym koksem:

mam do Pana kilka pytań: jestem w trakcie wybielania żelem Opalescence 16%, w zestawie dostałem 4 strzykawki. Na Pana stronie wyczytałem, że jedna strzykawka powinna wystarczyć na ~ dwa dni. Żel aplikuję normalnie, nie za gruby pasek na obu nakładkach. Widzę, że żel pokrywa całe zęby i nie wycieka. Wydaje mi się, że mam szczękę normalnych rozmiarów, jestem właśnie po drugim dniu wybielania i zużyłem dopiero połowę pierwszej strzykawki. Górne zęby wybielam tylko do szóstek (tak zaleciła mi stomatolog), a dolne do piątek (na dole brak jednej szóstki a druga jest po kanałowym).

moje pytanie:

– jak maksymalnie długo może przebiegać jedna sesja wybielania (jest to moje pierwsze wybielanie) skoro standardowa sesja 4 strzykawkami wynosi 8 dni

Czas aplikacji to pojęcie względne. Dla jednej osoby „cienki pasek” będzie zupełnie innym paskiem niż dla drugiej osoby. Standardowa kuracja to 4 strzykawki. ALE, może być tak, że ktoś nie jest zadowolony z efektu i zużyje jeszcze 2-4 strzykawki. Wszystko jest kwestią indywidualną. Zasadniczo nie powinniście przekraczać 4 strzykawek na pierwszy raz.

– czy można normalne używać płukanki do zębów w trakcie wybielania?

Jakiej płukanki? Na krwawiące dziąsła? Na znoszenie nadwrażliwości?
Jeśli używacie płukanek antyseptycznych na bazie alkoholu, to powinniście zrezygnować na czas wybielania i z tydzień po zakończeniu. Dziąsła i zęby i tak już są podrażniane przez żel wybielający, a wy jeszcze dokładać roztwór alkoholowy.

– czy mogę jeść i pić soki przecierowe z takich owoców i warzyw jak: jabłka, banany, marchew, pomarańcze, brzoskwinie przy „białej diecie”?

Możesz. Jabłka dobrze usuwają osady i przebarwienia. Unikałbym tylko kwaśnych owoców. Zęby są podrażnione przez żel i niepotrzebnie obciążamy je dodatkowo kwaśnymi sokami.

Jeśli macie jeszcze jakieś pytań, na które nie znajdziecie TUTAJ odpowiedzi, to piszcie w mailu lub w komentarzach.

Szczoteczki Curaprox

Zobacz najlepsze szwajcarskie szczoteczki do zębów.

4 KOMENTARZE

  1. hej, trochę nie sprecyzowałem pytania o płukanki. chodziło mi o płukankę np. Colgate Plax Whitening – są bezalkoholowe.

  2. wiem, że w trakcie wybielania zębów Opalescence 35% nalezy stosowac białą dietę, ale czy można pić alkohol np. czystą wódkę?

    • W zasadzie biały alkohol nie stanowi problemu w sensie przebarwiania zębów, ale pamiętam, że moje zęby trochę reagowały bólem na wódkę, ale podejrzewam,że bardziej była to wina temperatury niż samego trunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

ZOBACZ JESZCZE

Palenie w ustach – przyczyny i porady

Uczucie palenia w ustach może być spowodowane przez chorobę i będzie to wymagało konsultacji z...

Usunięcie zęba – 6 zaleceń po zabiegu

Usunięcie zęba czasami bywa koniecznością (zwłaszcza w przypadku ósemek). Sam zabieg nie jest bolesny, jeśli...

Potrzebujesz porady?

Na blogu nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie? Napisz do mnie, a odpowiem tak szybko, jak to możliwe.